Pınar Ervardar’ın “Işıklı Düşlerim” sergisi

0

Pınar Ervardar’ın “Işıklı Düşlerim” adındaki yeni sergisinin açılışı Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde 22 Kasım tarihinde saat 17.00’da bir kokteyl ile yapılacak.

Resim ve fotoğraf gibi sanatın iki önemli dalında üretimlerini sürdüren Pınar Ervardar, “Işıklı Düşlerim” adını verdiği yeni sergisinde resmin ve fotoğrafın ışıkla girdiği ilişkiyi görünür kılıyor. Sanatçının izleyiciyi ilginç bir deneyime de sürükleyeceği sergi 13 Aralık tarihine dek açık kalacak.

Pınar Ervardar, “ışık” üzerine odaklandığı bu sergide ışığı hem vizörden takip ediyor, hem de tuvalde bu arayışı sürdürüyor.

Fotoğraf ile resim birleşiyor

Sanatçının 2017’de Florensa Bienali’nde, 2018’de Chianciano Bienali’nde Fotoğraf Dalı’nda iki 2.lik Ödülü alan “Ay Fotoğrafları” serisinin de yer aldığı bu sergi, fotoğrafın üretim dilini; resmin renkler, ışık ve çizgiyle kurduğu ilişkiyi birleştiriyor.

Sergide ay fotoğraflarının yanı sıra sanatçının resimlerinden oluşturduğu enstalasyonlarının uzun pozlama ışık oyunlarıyla çektiği yeni seri fotoğrafları ve bu seriden etkileşimli resimleri de Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezinde sergilenecek. Ervardar fotoğraftan resme resimden fotoğrafa yolculuğunda ışıklı düşler kurarken, renklerin tuvaldeki ritmini de takibe alıyor.

Önceki İçerikAysel Cihan Karaman, meslek aşkını notalara döktü: “Benim Adım Öğretmen”
Sonraki İçerikTwitter’da rekor kırdı: “Turkey Home”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments