Pitohui’nin tekli serisi “Feldspat”la başlıyor

0

Son olarak 2016 çıkışlı ENSPEKTÖR EP’sini yayınlayan Pitohui, Domuz Records etiketiyle dört ay sürecek bir tekli serisine başlıyor.

Her ay yayınlanacak şarkılarla 2019 sonunda bir EP’ye evrilecek serinin ilk halkası olan “Feldspat”, grubun yenilenmiş ses paletiyle ilk tanışmamız.

Yeni Pitohui şarkıları, grubun stüdyodaki doğaçlama pratiğinden uzaklaşıp temelleri evde atılan formlar üzerine inşa edildi. Barkın Engin, Cem Kayıran ve Yankı Bıçakçı’nın yaptığı kayıtlara grubun yeni üyeleri Burak Tamer ve Berkay Küçükbaşlar’ın eklediği katmanlarla nihai halini alan dört şarkının ilki “Feldspat”, 13 Eylül Cuma günü dijital platformlarda yayınlanıyor.

Kayıtlar Ozan Bankoğlu eşliğinde Vibes İstanbul ve Yiğitcan Akçelik eşliğinde BAU Stüdyoları‘nda gerçekleşti. Miks ve mastering de grubun gitaristi Barkın Engin tarafından yapıldı. Pitohui’nin yeni tekli serisinin görsel eşlikçileri de grubun daha önce de iş birliği yaptığı fotoğraf ve video sanatçısı Begüm Yamanlar imzası taşıyor. 

Serinin ikinci teklisi “Bufo”, ekimde yayında.

Önceki İçerikYakın Tarihimize Ufak Bir Not: 12 Eylül Sonrasında Öğrenci Olmak
Sonraki İçerikSanatın gücü, Rönesans’ın sömürge devleti Hollanda’nın emperyalizme bakış açısını değiştirmeye devam ediyor!
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments