Piyanist Eren Yahşi, İstanbul’daki 2. konseriyle müzikseverlerle buluşuyor

0

Türkiye’nin genç yeteneklerinden piyanist Eren Yahşi, 18 Kasım 2018 Pazar günü saat 17:00’de Acarkent MEB. Özel 37 Sanat Merkezi’nde Romantik Dönem Müziği’nin en önemli bestecilerinden Chopin ve Liszt’in eserlerini seslendirecek.

19. yüzyıl Romantik Piyano Müziği’nden esintilerin müzikseverlerin beğenisine sunulacak konserin biletleri, 37 Sanat Merkezi’nden ya da konser günü kapıdan satın alınabilecek.

Menajerliğini Polka Music Production’ın yaptığı başarılı piyanist, İstanbul’da ilk kez Ekim ayında verdiği resitalle büyük beğeni topladı. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı öğretim görevlisi olan Eren Yahşi, bugüne kadar ABD, Fransa, Polonya, Azerbaycan, Avusturya gibi pek çok ülkede verdiği konserlerle adından söz ettirdi. Yahşi, ABD 1. Olga Kern Uluslararası Piyano Yarışması’ndan “Aspiration Special Prize” ödülü, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’nden Sanata Teşvik Ödülü, Polonya 1. “Performance Without Limits” Piyano Yarışması’ndan 3.lük ödülü, Washington “World Pianist Invitational” Piyano Yarışması’dan “Fenomen Finalist Ödülü”, Gümüşlük 1. Adnan Saygun Bodrum Piyano Yarışması’ndan ve Eskişehir 2. Ulusal Genç Yetenekler Piyano Yarışması’ndan da 1.lik ödülü kazandı.

Önceki İçerikTuzluca
Sonraki İçerikMalta, robotlara vatandaşlık vermeyi planlıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments