Pop olacaksa da böyle olsun “Murat Ceylan – Yeni Nesil”

"... söz ve müziği kendisine ait “Yeni Nesil” şarkısıyla dinlediğim Murat anlaşılan o ki sağlam müzik birikimli, uluslararası arenayı yakından takip eden bir müzisyen."

0

Uzun süredir pop dinlemiyorum, sektörün ne yapıp daha doğrusu ne yapmayıp, nasıl tekrara düştüğünden, ne kadar kalitesiz işlere imza atıp, o işleri nasıl göklere çıkarttığından haberdar olacak kadar takip ediyorum o kadar.

Yayın yaptığım sayfalarımdan ya da kişisel hesabımdan da anlaşılacağı üzere farklılığı, yaratıcılığı ve müziği alternatif kulvarda yakalamış profesyonel bir müzik severim.

Yazıya başlarken bu kadar ön açıklama yapma gerekliliği hissedeceğim aklıma gelmemişti ama takdir edersiniz ki popüler çıkışlı bir albümü tanıtmak da çok alışkın olduğum bir durum değil.

Uzunca bir süredir böylesi alternatif bir pop müzik çalışması dinlemediğimi baştan belirteyim. Üstelik birçok alternatif veya rock şarkıcısının en damar şarkılarla beni hayal kırıklığına uğrattığı bir dönemde tam ters köşe bir işe imza atan isim ise genç bir şarkıcı; Murat Ceylan…

Hakkında çok fazla şey bilmiyorum ama söz ve müziği kendisine ait “Yeni Nesil” şarkısıyla dinlediğim Murat anlaşılan o ki sağlam müzik birikimli, uluslararası arenayı yakından takip eden bir müzisyen. Kalitesinden ödün vermeden popüler bir işe imza atmış olması da dünya sektöründe olmasa da bizim ülkemiz için pek alışkın olmadığımız bir durum olduğu için buna bir de hiç tanımadan zeki bir yetenek özelliği ekliyorum naçizane.

Murat Ceylan Türk Pop Müziğinin üzerindeki ölü toprağını atan kişi olman buradan bakınca hiç uzak değil, umarım iyi bir strateji ile hak ettiğin başarılar, arkandan geleceklerin de kaliteli işler yapmasına cesaret verir.
Pop dinlemiyorum kabul ama dinleyeceksem de böyle bir pop olsun lütfen…

Şimdiden kendi adıma teşekkürler Murat Ceylan, umarım uzun yolun, yaratıcı modern ve popüler kılabildiğin müziğin başarılarla dolu olur….

Önceki İçerikSu Soley & İskender Paydaş’tan “Müebbet Hayalet”
Sonraki İçerikKadıköy’de bir garip festival
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments