Reha Özcan’ın başrolde yer aldığı “Bir Garip Orhan Veli” oyunu izleyiciyle buluşuyor

0

Edebiyatımızın en güçlü kalemlerinden Murathan Mungan’ın, şair Orhan Veli Kanık’ın şiirlerinden kurgulayarak yazdığı ve Müşfik Kenter’in ardından yıllar sonra Reha Özcan’ın yeniden sahneye taşıdığı tek kişilik “Bir Garip Orhan Veli” oyunu 1 Ekim Perşembe akşamı; Emre Kınay ve Buket Dereoğlu’nun rol aldığı “İki Bekar” oyunu ise 2 Ekim Cuma akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda

URU organizasyonu ve Mey Diageo kurumsal desteğiyle gerçekleştirilen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, tüm hijyen önlemlerini alarak misafirlerine yeşillikler içinde güvenle sosyalleşebilecekleri bir alan sunuyor. KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenen oyunların biletleri, etkinlik başlama saati olan 21.00’e kadar online olarak Biletix’ten temin edilebiliyor.

KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de gerçekleştirilen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun renkli programı, İstanbullu tiyatro severler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Reha Özcan Kumpanyası tarafından sahneye konan “Bir Garip Orhan Veli” oyunu, 1 Ekim 2020 Perşembe akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun sahnesine konuk olacak. Müşfik Kenter’in 30 sene boyunca sahnelediği, klasik eseri “Bir Garip Orhan Veli”, bu defa Reha Özcan’ın farklı yorumu, etkileyici oyunculuğu ve Murat Sarı ile Ayşegül Hardeyn’in modern yorumuyla yeniden sahneye taşınıyor. “Bir Garip Orhan Veli”de, yaşama sevincini, umudunu, tutkularını, İstanbul sevdasını kusursuz bir dille aktaran şair Orhan Veli’nin dizeleri, yazar Murathan Mungan’ın etkileyici kalemiyle buluşuyor. Teknolojinin ve müziğin harmanlandığı görüntülerle çarpıcı bir sahne dilinin kullanıldığı oyunda, Özcan’a sahnede müzikleriyle Nejat Dimili eşlik ediyor.

Duru Tiyatro’nun “İki Bekar” adlı oyunu ise 2 Ekim 2020 Cuma akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Emre Kınay ve Buket Dereoğlu’nun rol aldığı, Amerikan Tiyatrosu’nun en ünlü komedi yazarlarından Sam Bobrick’in yazdığı “İki Bekar”ın yönetmen koltuğunda da Emre Kınay oturuyor. Shanette ile Jack’in komik hikâyesi, arkadaşlarının çöpçatanlığıyla bir düğün davetinde aynı masaya oturmalarıyla başlıyor. Birine, bir ilişkiye ihtiyacı olan Shanette Jack’i adım adım izliyor, Jack ise korkuyor; bir ilişkiden, bağlanmaktan, terk edilmekten, aldatılmaktan, soyulmaktan! En çok da çatlak Shanette’ten korkuyor ama Shanette kararlı ve ısrarcı, vazgeçmeye hiç niyeti yok…

Açık Havada, Güvenle Sosyalleşme İmkânı

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu uzun süredir sosyal hayattan uzak kalan İstanbullulara yemyeşil huzurlu bahçe ortamında nefes alabilecekleri, yeniden ve güvenle sosyalleşebilecekleri bir alan sunuyor. Misafirlerinin içleri rahat bir şekilde dışarıda vakit geçirmelerini sağlamayı amaçlayan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda COVID-19 nedeniyle alınan hijyen tedbirleri en üst düzeyde uygulanıyor. Yalnızca online biletleme sisteminin kullanıldığı, kapıda bilet satışının yapılmadığı etkinliklerde misafirlerin ateş ölçümü sağlık görevlileri tarafından yapılıyor. Ortak kullanım alanlarında birçok noktaya dezenfektan üniteleri kurulan etkinlik alanında maske takma zorunlu bulunurken, maskesi olmayan seyircilere maske temin ediliyor.

50-145 TL arasında değişiklik gösteren bilet fiyatlarının tiyatro grupları tarafından belirlendiği KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun program bilgisi ve biletleri Biletix’ten edinilebilir. Kapı açılış saatinin 19.30 olduğu program kapsamında oyunların başlama saati ise 21.00. Biletler oyun başlayana kadar online olarak Biletix’ten temin edilebilir.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu Program;

24 Eylül Perşembe / Süt Kardeşler – Süheyl Behzat Uygur Tiyatrosu
25 Eylül Cuma / Üçü Bir Arada – İstanbul Halk Tiyatrosu
27 Eylül Pazar/ Kral Lear – Oyun Atölyesi
28 Eylül Pazartesi / Kral Lear – Oyun Atölyesi
29 Eylül Salı / Evlat – Nisan Ceren Göçen
30 Eylül Çarşamba / Kızlar ve Oğlanlar – Craft Tiyatro
1 Ekim Perşembe / Bir Garip Orhan Veli – Reha Özcan Kumpanyası
2 Ekim Cuma / İki Bekar – Duru Tiyatro
7 Ekim Çarşamba / Halktan Biri ‘Travis Pine” – KomediaTürk İstanbul
8 Ekim Perşembe / Fanatik – Siyah Beyaz ve Renkli Tiyatro
15 Ekim Perşembe / Bir Zamanlar Gazinoda – Arena Oyuncuları

Önceki İçerikAnist’ten bir Cavit Murtezaoğlu eseri: “Mestane Yürü”
Sonraki İçerikTanju Eren’in ikinci albümü: “The Odd”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments