Şehre Yakışan Tını

Ataşehir Belediyesi yeni yılın ilk günlerinde şahane bir organizasyona imza attı. “4. Uluslararası Ataşehir Klasik Müzik Festivali” 3 – 14 Ocak tarihleri arasında, 200’ü aşkın yerli ve yabancı müzisyen ile MSKM’de bizleri bekliyor.

Çok genç ve yeni oluşumlara açık olan Ataşehir Belediyesi İstanbul’da belli başlı sanat organizasyonlara ve etkinliklere, kısa zamanda inanılmaz tecrübe ile vakit ve bütçe ayırıyor. Bu dinamizmlerini kutlarım.

Kültür sanat etkinliklerinde hemen hemen her mahallesinde yapılaştırdığı kültür merkezlerini, layıkıyla organize eden nadir ilçelerden birisi ve inanılmaz donanımlı. Birkaç merkezi gözlemlemem ile edindiğim izlenim şaşırtıcı.. Çeşitli büyüklükte salonları: akustik ve mekânsal boyut açısından çok başarılı.

Size bahsedeceğim kültür sanat yönetmenlerinden birisi sevgili Elif Hopyar. Bütün bilgi ve birikimini resmen şehirle bütünleştirmiş halde, önce Ataşehir’e sonra tüm İstanbul’a sunuyor.
Yılmadan etkinlik tasarlayıp onları sunan bittiği anda yenisine odaklanan müthiş enerjisi olan bir sanat ve kitap dostu. yürekten kutlamalı.
Ocak ayının ilk 15 gününü bu festivale ayırdı. Gülsin Onay’dan Ricardo Mayano’ya
Adıyaman Filarmoni Orkestrası’ndan Violoncellissimo Toplulugu’na kadar organize ederken, Serhan Bali ile klasik müzik dinleme kültürüne giriş söyleşisi hazırlarken, Ricardo Mayano ile workshop bile düşündü.

Ekibine ve Elif Hopyar’a sonsuz teşekkürler.

Ege Arıcan

Etiketler

Hakkında: Ege Arıcan

suyun ote yanindan. az biraz mimar.. Göcek, Assos, Cunda, Kaş ve Beşiktaş aşığı. Bodrum sevmez. İyi yemek, iyi içmek, iyi dinlemek.

0 yorum “Şehre Yakışan Tını”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ege Arıcan | Takip Et

Reklam

Ege Arıcan | Twitter

Pin It on Pinterest