Şehre Yakışan Tını

"Çok genç ve yeni oluşumlara açık olan Ataşehir Belediyesi İstanbul’da belli başlı sanat organizasyonlara ve etkinliklere, kısa zamanda inanılmaz tecrübe ile vakit ve bütçe ayırıyor."

0

Ataşehir Belediyesi yeni yılın ilk günlerinde şahane bir organizasyona imza attı. “4. Uluslararası Ataşehir Klasik Müzik Festivali” 3 – 14 Ocak tarihleri arasında, 200’ü aşkın yerli ve yabancı müzisyen ile MSKM’de bizleri bekliyor.

Çok genç ve yeni oluşumlara açık olan Ataşehir Belediyesi İstanbul’da belli başlı sanat organizasyonlara ve etkinliklere, kısa zamanda inanılmaz tecrübe ile vakit ve bütçe ayırıyor. Bu dinamizmlerini kutlarım.

Kültür sanat etkinliklerinde hemen hemen her mahallesinde yapılaştırdığı kültür merkezlerini, layıkıyla organize eden nadir ilçelerden birisi ve inanılmaz donanımlı. Birkaç merkezi gözlemlemem ile edindiğim izlenim şaşırtıcı.. Çeşitli büyüklükte salonları: akustik ve mekânsal boyut açısından çok başarılı.

Size bahsedeceğim kültür sanat yönetmenlerinden birisi sevgili Elif Hopyar. Bütün bilgi ve birikimini resmen şehirle bütünleştirmiş halde, önce Ataşehir’e sonra tüm İstanbul’a sunuyor. Yılmadan etkinlik tasarlayıp onları sunan bittiği anda yenisine odaklanan müthiş enerjisi olan bir sanat ve kitap dostu. yürekten kutlamalı. Ocak ayının ilk 15 gününü bu festivale ayırdı. Gülsin Onay’dan Ricardo Mayano’ya Adıyaman Filarmoni Orkestrası’ndan Violoncellissimo Topluluğu’na kadar organize ederken, Serhan Bali ile klasik müzik dinleme kültürüne giriş söyleşisi hazırlarken, Ricardo Moyano ile workshop bile düşündü.

Ekibine ve Elif Hopyar’a sonsuz teşekkürler.

Ege Arıcan
Önceki İçerikEzel Akay’ın yeni filmi ‘9 Kere Leyla’nın çekim hazırlıkları başladı
Sonraki İçerikTodd Phillips: “Joker’in başarısının Batman’le ilgisi yok”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments