Serenad Bağcan’ın İlk Solo Albümü: “Serenad”

0

Fazıl Say ile yaptığı çalışmalarla müzikseverlerin kalbine yerleşen müzisyen Serenad Bağcan’ın ilk solo albümü “Serenad”, Türkiye’deki müzik marketlerin yanı sıra tüm dünyada dijital platformlarda.

Serenad Bağcan’ın “Babama ve genlerime vefa albümü” şeklinde tanımladığı albümde, Fazıl Say, Serter Bağcan ve Savaş Bağcan imzası taşıyan besteler yer alıyor.

Müzikseverlerin, Fazıl Say’ın “İlk Şarkılar”, “Yeni Şarkılar”, “Nazım Hikmet Oratoryosu”, “Sait Faik Sahne Eseri”, “Hermiyas – Yunus Sırtındaki Çocuk” eserlerinin solisti olarak tanıdığı Serenad Bağcan’ın ilk solo albümü “Serenad”, geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı.

Yedi şarkıdan oluşan ilk albümünde; Fazıl Say’ın “Hasreti Uykularda” ve “Burgazadayım Ben” adlı iki bestesi yer alıyor. Albümün ilk video klibinin çekildiği ve albümün çıkış şarkısı olan “Pamuk İpliği”, Serenad Bağcan’ın amcası Serter Bağcan’ın imzasını taşırken; “Bülbül”, “Annem” ve “Al Yüreğim Sende Kalsın” adlı eserler ise sanatçının babası Savaş Bağcan’a ait. “Mağusa Türküsü” ise Serenad Bağcan’a gelen yoğun istekler üzerine albümdeki yerini buluyor.

Kendi hayatından, acı-tatlı, birebir yaşadığı ya da şahit olduğu zamanlara ait şarkılara yer veren Bağcan; şarkılarının hayatlara ve yüreklere dokunmasını diliyor. Sanatçı, albümü dinleyenlerin, aynı ya da benzer şeyleri hissettiklerini, hatta yaşadıklarını anımsayıp kendilerine dair çok fazla şey bulacaklarına inanıyor.

Selda Bağcan’a ait Majör Müzik etiketiyle yayımlanan “Serenad”, Türkiye’deki müzik marketlerin yanı sıra tüm dünyada dijital platformlardaki yerini aldı.

Serenad Bağcan’ı Takip Edin;
    

Önceki İçerik“Böceklerin biyolojik çeşitliliği dünya çapında tehdit altında”
Sonraki İçerikKorolar Antalya’da Buluşuyor: “Uluslararası TSM Koro Festivali”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments