Sezgin İnceel’den yeni tekli: “Yaşlanıyoruz”

0

Sezgin İnceel, Almanya’dan Manuel Stübinger prodüktörlüğünde kaydettiği, sözü ve müziği kendisine ait yeni teklisi Yaşlanıyoruz ile 13 Mart 2020’de tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

Yaşlanmak, büyümek, yaş almak ve çocuk kalmak gibi kavramları sorgulayan şarkı, 90’ların sevilen MFÖ hiti Mazaretim Var Asabiyim Ben’e de küçük bir gönderme yapıyor. Teklinin kapak tasarımını kendisi yapan İnceel, bizleri 80’lerde anne ve babasının nişan töreninden bir karenin içine davet ederek hepimizi bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Sezgin İnceel Münih’te yaşıyor, müziğin yanısıra İlker Hepkaner ile birlikte Yine Yeni Yeniden 90’lar isimli podcast serisini hazırlayıp sunuyor ve eğitmenlik yapıyor.

Sezgin İnceel kimdir?

23 Nisan Ümitvâr’ın ilk konseri.

Küçük yaştan beri müziğe ilgisi olan İstanbul doğumlu Dr. Sezgin İnceel, çalışmalarına Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde aldığı gitar ve solfej dersleri ile başladı. Macaristan ve Türkiye’de eğitimine devam eden Sezgin, Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi bölümünden derece ile mezun oldu. Müzikal eserler seslendiren Ladies & Gentlemen İstanbul ekibinde yer alarak Sezen Aksu, Sertab Erener ve Alessandro Safina gibi isimlerle birlikte sahne aldı. Avrupa Birliği’nden kazandığı burs ile Almanya’nın Münih şehrine yerleşti. Almanya, Danimarka, İspanya, Macaristan, Fransa, Estonya, Slovenya ve Letonya gibi ülkelerde farklı projelerde yer aldı. 2017 yılında iki dilli büyüyen çocukların müzik eğitimi üzerine yazdığı doktora tezini tamamladı ve Hochschule für Musik und Theater München okulundan doktor ünvanını aldı. 2018 yılında tüm şarkıları kendisine ait olan ilk albümü Ümitvâr’ı yayınladı. Aynı sene, doktora tezi ‘Bilingualism and Music Education: A Turkish-German Perspective’ adıyla kitap olarak yayımlandı. 2019 yılında Ukrayna’lı müzisyen Stas Mishchenko ile birlikte elektronik müzik grubu Squareplatz’i kurdu. Yine aynı sene New York’tan arkadaşı Dr. İlker Hepkaner ile 90’lar Türkçe pop müziğini kuir ve feminist perspektifle analiz ettikleri Yine Yeni Yeniden 90’lar isimli podcast serisi yayın hayatına başladı. Şu an hala Almanya’da yaşayan Sezgin, hem müzisyenliğe, hem de eğitmenliğe devam etmektedir.

Sezgin İnceel’i Takip Edin;

Önceki İçerikKarantina “Lost”u hatırlattı
Sonraki İçerikSezgin İnceel’den yeni tekli: “Yaşlanıyoruz”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments