Siyah Tavşan’dan yeni EP: “Diyonizyak”

0

Siyah Tavşan “Örümcekler” isimli EP’sinin ve Barış Özcan ile ortak bir çalışma sonucu ortaya çıkardığı “Tractatus 7.0” isimli enstrümantal teklisinin ardından “Diyonizyak” isimli 4 şarkılık yeni EP’sini çıkardı.

Bu çalışmada Nietzsche’nin “Tragedyanın Doğuşu” isimli kitabından yüksek derecede etkilenen grup, dinleyicilere karanlık olan yanlarını gösteriyor. Siyah Tavşan genel olarak benzer temalardan bahsetse de bu çalışmada hem tarzın biraz daha gelişmesi hem sözlerin yazılış üslubunun değişmesi bakımından oldukça özgün ve ilham verici bir iş ortaya koyuyor.

Albümün açılış parçası olan “Taş Düştü = Adam Öldü” her olgunun aynı değeri taşıdığını ve yaşamın beyhudeliğini anlatıyor. İkinci şarkı olan “Hiç Adam” insan olarak bilince sahip olmanın dayanılmazlığı ve bir hayvanın ya da bitkinin bütünlüğüne dönme isteğini, doğaya karışmaya özlem duymayı anlatıyor. Sonraki şarkı “Kuzgun” ise Edgar Allan Poe’nun aynı isimli şiirinden etkilenerek bestelenmiş olmakla beraber bir insanın intihar etmek ve etmemek arasındaki git gelini ve bilinç akışını anlatıyor. Son şarkı olan “Kahrex” ise eski bir Yunan hikayesi olan Silenos ve Midas’ın karşılaşmasını anlatırken aynı zamanda grubun vokali Denizalp Şimşek’in yaşadığı bir anıyı bu hikayeyle birleştirerek hayatın aslında insanlar için yaşanılmaz bir yer olduğunu anlatıyor.

Siyah Tavşan’ı Takip Edin;

Önceki İçerikSiyah Tavşan’dan yeni EP: “Diyonizyak”
Sonraki İçerikAyşenil Şamlıoğlu: “Bir daha dünyaya gelsem yine tiyatro yaparım”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments