Sonya Yoncheva: “İnsanların Medea’yı anlamasını istiyorum”

0

Feminen ve duygusal vokali ile dünyanın en önemli opera yıldızlarından biri olarak kabul edilen Soprano Sonya Yoncheva, Euripides’in operaya kazandırılan ünlü eseri Medea ile 50’inci rolünü sahneye koydu.

İnsanların Medea’nın hikayesini anlamasını istediğini belirten Yoncheva, özellikle üçüncü perdenin kendisini çok fazla etkilediğini söyledi. Yoncheva, “Üçüncü perdenin tamamı kesinlikle çok etkili. Çünkü bu sahnede Medea diğer karakteri kışkırtıyor ve kontrolünü tamamen kaybediyor. Sanırım bir çeşit trans içinde ama aynı zamanda çok bilinçli bir trans. Ancak ne kadar güçlü bir kadın olduğunu bir kez daha gösteriyor.” dedi.

Berlin Devlet Operasının sezon açılışında oynanan oyunun Orkestra şefliğini Daniel Barenboim yürüttü.

Yoncheva, Medea’daki rolüyle ilgili olarak “Benim için, bu karakterleri gerçekten canlandırmak, onları kendi hayatıma, bedenime ve şarkılara adapte etmek ve uyarlamak büyük bir soru işaretiydi ve zaman aldı”dedi.

Sonya Yoncheva’dan altı yıl sonra Operalia’yı kazanan, Meda’nın nefretinin odağındaki Dirce rolünü oynayan Soprano Elsa Dreisig ise, Dirce’nin iki kutup arasında parçalanmış durumda olduğunu söyledi. Onun mutsuzluğunun sebebinin altında kendisne duyulan kin olduğunu belirten DreisigYoncheva’nın performansının kendisini çok etkilediğini söyledi.

Önceki İçerikAşkın karanlık yüzüne bakan bir roman: “İhtimal”
Sonraki İçerikArda Sürer’in “Not” albümünün ilk şarkısı: Bırak Gitsin
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments