Tam da Bill Murray’e layık ama uyumaktan alınamayan bir ödül: Yaşama Boyu Başarı Ödülü

0

Bill Murray, Roma Film Festivali’nde kazandığı Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü kutlamak için düzenlenen basın toplantısına uyuyakaldığı için katılamadı.

The Hollywood Reporter’a göre oyuncu, cumartesi gerçekleşmesi planlanan etkinlik için uyanamadı ancak daha sonra 9 farklı filmde beraber çalıştığı Wes Anderson ve festival direktörü Antonio Monda liderliğinde halka açık düzenlenen Close Encounter (Yakın Temas) konuşmasına katıldı.

Arkadaşından övgüyle bahseden yönetmen Anderson, Murray’le 1998’de Çılgın Liseliler (Rushmore) setinde ilk kez tanıştığı döneme dair ilginç bir anıyı anlattı. Anderson, Murray’nin setteki çalıların arasından belirdiğini ve “ardından gelmeye çabalayan takım elbiseli 10-12 adamın” onu takip ettiğini söyledi. Anderson, “Bu kişiler, Bill’in set aralarında gittiği köşedeki Jaguar bayiinin satış temsilcileriymiş. Nasıl olduysa test sürüşüne gitmiş ve tüm satış ekibiyle birlikte geri geldi” dedi.

Anderson, Murray’in yeni arkadaşlarının tüm hafta boyunca sette kaldıklarını belirterek şöyle devam etti: “Sanırım o hafta Jaguar satış kotalarını muhtemelen dolduramadılar ama en azından bir ya da iki tanesi o günlerde hayatlarında bazı büyük değişiklik yaptıysa ve belki Jaguar satmayı bırakıp başka bir şeye başladıysa hiç şaşırmam. Bunun olabileceğini biliyorum çünkü bana oldu.”

Murray 20 yıldan uzun süredir Anderson’la aralarında Büyük Budapeşte Oteli (The Grand Budapest Hotel), Köpek Adası (Isle of Dogs) ve Moonrise Kingdom gibi filmlerin olduğu yapımlarda birlikte çalıştı. Murray, Anderson’ın bir sonraki filmi The French Dispatch’te de rol alacak.

Roma Film Festivali 27 Ekim’e kadar devam edecek. Senenin ikinci Yaşam Boyu Başarı Ödülü, Viola Davis’e verilecek.

Önceki İçerikBirbirine Teyellenen Bireylerin Aile Yangını | Aziz Gökdemir Söyleşisi
Sonraki İçerikYedi darbeli bıçak sahnesi, Martin Scorsese’nin Goodfellas’ında salonda resmen seyirci bırakmamış!
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments