Tek başına konsere gidilir mi?

NouvArt okuyucularına selamlar. Uzun zamandır takip ettiğim enfes bir platformda yazmamın heyecanını yaşıyorum ve lafı uzatmadan kafamda takılan bir eylem hakkında yazıya start veriyorum.

– Buket Kalkan –

SORUN: Tek başına konsere gidilir mi? Bu benim yıllardır kafamda takılan, daha doğrusu kafamda takılmaktan ziyade sanki konsere tek giden insanı dövecekmiş gözüyle bakanlara anlam veremediğim bir eylem olduğundan dolayı biraz konuşmak isterim.

Konsere isterseniz tek, isterseniz en yakın arkadaşınız, isterseniz de kalabalık arkadaş ortamıyla gidebilirsiniz ama neden tek başına konsere giden insanları böyle bir tuhaflıkla bakıyorlar ben bunu yıllardır anlam veremiyorum. Ben şahsen bir etkinliğe tek başıma gittiğim zaman hiç sıkılmıyorum. Genellikle bu konser olduğu için sıkılmam mümkün olmuyor. Bir de olaya şöyle bakmak lazım: ben şarkıları tek başıma dinlediğim için, konserde de o atmosferi tek başıma yaşayınca nefis tat alıyorum ve ortamı daha iyi net anlayabiliyorum. Arkadaşınızla gittiğiniz zaman bu gerçekten olmuyor. Araya sohbet muhabbet giriyor vs. derken siz sahneyi odaklanamıyorsunuz mesela ama tek başına olunca her şey mükemmel oluyor.

Bana çok sorarlar “neden tek gidiyorsun konsere, çevren mi yok?” diye. Bunun çevre ile alakası yok arkadaşlar, tek başıma gitmekten zevk alıyorum ve daha çok bunun tadı çıkıyor. Misal ben asla “festivalci” kesimden değilim, benim için konser daha çok ön planda geliyor. Festival ortamları az çok belli: arkadaş edinme, yeme-içme  ve konserde bol bol video çekme bunlardan ibaret olmuş. Sahneye asla odaklanamıyoruz. Bu yüzden benim için konserler tek başıma olduğum an daha çok eğleniyorum. Bunun hakkında çok şeyler yazıldı, çizildi bir de kelam da ben etmek istedim. Eee? Konserlere tek başına gidenler online mı?

Buket Kalkan

Etiketler

0 yorum “Tek başına konsere gidilir mi?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bin Doz Öfkeli | Takip Et

Reklam

Bin Doz Öfkeli | Blog

Bin Doz Öfkeli | Instagram

No images found!
Try some other hashtag or username

Bin Doz Öfkeli | Twitter

Pin It on Pinterest