Tekinsiz bir yolculuk: “disLOKASYON”

0

2017-2018 sezonunda prömiyerini Akbank Sanat’ta gerçekleştiren disLOKASYON, yeni sezonda İKSV Tiyatro Festivali’nin paralel etkinliği olarak 19 Kasım’da Sahne Khas’ta sahnelenecek.

Dört dansçı ile sekiz bedenden oluşan hareket korosunun tekinsiz zaman ve mekânlara yolculuğu… disLOKASYON’un dramaturgu Anne-Marije van den Bersselaar, bu performansı şöyle anlatıyor: “İnsanlar arasındaki hikâyelere yakından baktığınız bir manzaranın içine çekiliyorsunuz. Sahne üzerinde değişen dinamiklerin çağrışımları, bizi kendi hayat ve anılarımıza geri götürüyor. disLOKASYON, anın estetiği üzerine kurulu ses derlemesi ile birçok farklı anlam katmanında değerlendirilebilir. İddialı bir beden kullanımı ile gerçek anlamda saf ve eklektik olan bu performans, herkesin deneyimleyebileceği bir hız treni yolculuğu.”

Koreografi: Gizem Bilgen
Dramaturji: Anne-Marije van den Bersselaar
Müzik Tasarımı: Mehmet Irdel & Lot.te
Kostüm Tasarımı: Milen Nae
Işık Tasarımı: Murat Ersan
Dansçılar: Buse Ercan Öztekin*, Emre Olcay*, Gizem Bilgen, Mert Öztekin*Hareket Korosu: Begüm Sezer, Can Özmen, İsmet Köroğlu, Meltem Gürlevik, Mehmet Bahattin Genç, Müzeyyen Durgun, Onur Tanyeri, Sinan Akdoğan (*MDT İstanbul dansçıları)
Proje Asistanı: Ülkü Şahin

Yaklaşık 50’ sürer; ara yoktur.

Teşekkürler Akbank Sanat ve Hollanda Konsolosluğu

Bilet bilgisi ve tüm sorular için: [email protected]
Biletler, gösteri günü (19 Kasım) 18.30’dan itibaren kapıdan satışa sunulacaktır. Kredi kartı geçerli değildir, nakit ödeme yapılır. Mekân kapasitesi sınırlı olduğundan, lütfen 12 Kasım’dan itibaren [email protected] adresinden rezervasyon yaptırınız.

Önceki İçerikDaha az enerjiyle daha çok yolcu taşıyacak: “Parsifal”
Sonraki İçerikHasankeyf Kalesi orta kapısının üçüncü bölümü yeni yerinde
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments