The Prodigy’den Keith Flint’in anısına yeni albüm

Albüm haberi, grubun Flint'i birinci ölüm yıldönümünde anmak için yayımladıkları bir mesajın ardından geldi.

0
Keith Flint

The Progidy‘nin Keith Flint anısına yeni bir albüm yapma sürecine girdiği belirtildi.

Grubun vokalisti Flint, Mart 2019’da intihar etmişti. The Progidy’nin eski klavyecisi Leeroy Thornhill, Flint’in birinci ölüm yıldönümünde bir araya gelmelerinin ardından grubun planlarından bahsetti.

NME’de yer alan habere göre The Morning After adlı podcast yayınında konuşan Thornhill şunları söyledi: “Çocuklarla hep temas halindeyiz. Keith’in ölüm yıldönümünde bir araya geldik ve onun yaşamını kutlamak için dışarı çıktık. Her şey iyiydi. Liam‘ın üzerinde çalıştığı The Prodigy albümünü bitirmek istediğini biliyorum, ne aşamada olduğunu bilmiyorum.”

The Prodigy son olarak Flint’in ölümünden önce, 2018’de “No Tourists” adlı bir albüm yayımlamıştı. Flint’in ölümüne dair de konuşan Thornhill, “Kahredici. Onu düşünmediğim bir gün bile yok ve genelde ona dair düşünmek bir gülümsemeyi de beraberinde getiriyor. Bu adamın yaptığı tek şey milyonlarca ve milyonlarca insanı neşelendirmekti” dedi.

Albüm haberi, grubun Flint’i birinci ölüm yıldönümünde anmak için yayımladıkları bir mesajın ardından geldi. Grup 4 Mart’ta yayımladığı mesajda şunları yazmıştı: “Bizi terk ettiğinden beri bir yıl geçti. Seni her gün özlüyoruz adamım, ışığın güçlü parlıyor. Burada hep bizimle olacaksın kardeşim çünkü bildiğin gibi – BİZ SONSUZA DEK YAŞARIZ! Punk kal kardeşim, sonsuza kadar kalbimizdesin.”

Flint, 2020 NME Ödülleri’nde de anılmıştı. The Prodigy’nin konser davulcusu Leo Crabtree, ödül gecesinde şunları söylemişti: “Keith Flint: Hayatı hep heyecan için, uçlarda yaşamış gerçek bir sert çocuk. Keith Flint, The Prodigy’den kardeşleriyle birlikte bir nesil için müziği yeniden tanımlayan müthiş bir sanatçı. Keith Flint, adı sonsuza dek tarih kitaplarında yaşayacak bir punk rock anti-yıldızı.” NME

Önceki İçerikSinema salonları 1 Temmuz’da kapılarını açıyor
Sonraki İçerikThe Prodigy’den Keith Flint’in anısına yeni albüm
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments