Tuba Önder Demircioğlu’nun yeni sergisi: “Present”

Tuba Önder Demircioğlu'nun 13. kişisel sergisi “Present”, 15 Mayıs’ta Gama Gallery'de sanatseverlerle buluşuyor.

0

Tuba Ağacı markası altında yer alan eserleriyle tanınan seramik ve heykel sanatçısı Tuba Önder Demircioğlu, 13. kişisel sergisi “Present” ile 15 Mayıs’ta Gama Gallery ev sahipliğinde 42 Maslak’ta sanatseverlerle buluşuyor.

30 yılı aşkın süredir porselen ve stoneware malzemelerinden yarattığı eserleri ile dünyanın önde gelen prestijli sanat organizasyonlarında yer alan Tuba Önder Demircioğlu’nun, duygu ve düşüncelerin insan bedenindeki yansımalarından ilham aldığı yeni koleksiyonu “Present”, mutluluğu, gülmeyi, sevinmeyi ve anı keyifle yaşamayı sembolize eden yaklaşık 50 eserden oluşuyor.

Tuba Önder Demircioğlu’nun Ming porselen ve stoneware çamuru gibi malzemelerle yarattığı ve ağırlıklı olarak duvar heykellerinden oluşan eserlerin yer aldığı Present sergisinde sanatçı, artistik serbest teknik ile malzemenin olanaklarının sınırlarını zorlayarak büyük boyutlarda yeni konstrüksiyonlar oluşturdu.

Demircioğlu’nun mentorluk yaptığı, seramik sanatına gönül vermiş ve seramikçi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen her yaş skalasından 25 öğrencinin seramik eserlerinin yer aldığı atölyenin üçüncü serisi olan ‘Black Sergisi’ de sanatseverlerle buluşacak.

Demircioğlu’nun uzun süredir hayalini kurduğu bir seramik şölenine dönüşecek olan iki sergi, eş zamanlı olarak hayat bulurken bu sanat dalına ilgisi olanlar için sergi boyunca söyleşi ve seminerler de düzenlenecek.

Tuba Önder Demircioğlu’nun 15 Mayıs itibarıyla 42 Maslak’ta sanat tutkunlarıyla buluşacak “Present” sergisi, 14 Haziran’a kadar ziyaret edilebilecek.

A: Maslak, Ahi Evran Cd. No:6, 34485 Sarıyer/İstanbul
T: +90 (212) 276 00 42
W: www.gamagallery.art

Önceki İçerik4. Global GastroEkonomi Zirvesi başlıyor
Sonraki İçerikEvrenin gizemlerini aydınlatan yeni aracılar: Nükleer Saatler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments