Tüm Panayırların Heyulası: Kayıp Rıhtım’dan “Ucube” Temalı Öykü Antolojisi

Kayıp Rıhtım'ın “Ucube” temalı ilk öykü antolojisi "Tüm Panayırların Heyulası" İthaki Yayınları'ndan çıktı.

0

Kayıp Rıhtım ilk öykü antolojisi Tüm Panayırların Heyulası ile okurların karşısına çıkıyor. Fantazi, bilimkurgu, korku, tuhaf kurgu, distopya ve polisiye türlerinde kaleme alınmış, “ucube” temalı 20 öykünün bulunduğu antoloji İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Ocak ayında 14. yaşını kutlayan spekülatif kurgu ağırlıklı kültür, edebiyat ve sanat sitesi Kayıp Rıhtım, ilk matbu antolojisini okurla buluşturdu. Platform, aynı zamanda 12 yılı aşkın süredir dijital ortamda yayımladığı Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi ile de tanınıyor.

Onur Selamet ve Özgürcan Uzunyaşa’nın yayıma hazırladığı antoloji, odağına spekülatif kurguyu ve “ucube” temasını alıyor. Eserdeki öykülerin tamamı ilk defa bu kitapta görücüye çıkıyor.

Kitapta öyküleriyle yer alan yazarlar şu şekilde;

Ayça Erkol, Bahadır Cüneyt Yalçın, Bahri Vardarlılar, Deniz Erbulak, Eda İşler, Ekin Açıkgöz, Emirhan Burak Aydın, Ezgi Polat, Hakan Bıçakcı, Hikmet Hükümenoğlu, Mehmet Berk Yaltırık, Murat S. Dural, Müge Koçak, Onur Selamet, Orçun Ünal, Özgürcan Uzunyaşa, S. İpek Ortaer Montanari, Seran Demiral, Suat Duman ve Süreyyya Evren.

288 sayfadan oluşan kitabın editörlüğünü Ceyhan Usanmaz üstleniyor. Kapak illüstrasyonu ise Ebrahel Lurci imzasını taşıyor. Antoloji, İthaki Yayınları’nın Pangea Kitaplığı dizisi kapsamında yayımlanıyor.

YazarKolektif
Yayıneviİthaki Yayınları
Yayın TarihiOcak 2022
TürüBilimkurgu-Fantazya
Sayfa Sayısı288
Önceki İçerikmerhababensokak’tan yeni tekli: “O Şey”
Sonraki İçerikMimar Arda Işık: “Teknolojiyle dönüşen dünyanın yeni ihtiyaçlarını yeni nesil mekanlarla gideriyoruz…”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments