Tunç Aydoğmuş’tan yeni tekli: “Olmasan Da Olur”

0

Tunç Aydoğmuş’un yeni teklisi “Olmasan Da Olur”, 14 Ağustos Cuma gecesi “Tunç Aydoğmuş, Co.” etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı.

“Borazanların bas bas bağırdığı, biraz kaotik ve feci şekilde enerjik parça” olarak tanımladığı tekli, yer yer Gypsy Jazz, yer yer Big Band türlerinden ilham alan öğeler ile Türkçe alternatif müzik alanında farklı bir yerde duruyor.

Uzun zamandır alternatif sahnede çeşitli oluşumlarda müzik hayatını devam ettiren Tunç, 2005 Yılında K.I.S.A.L.T.M.A. adlı bir ekiple, Eskişehir’de müziğe başladı. Bu ekiple beraber bir çok EP ve bir de mini albüm yayınladı. Ekibin müzik üretmeye devam etmek amacıyla İstanbul’a taşınması ve ismini “Skysketch” olarak değiştirmesi akabinde, yeni isim altında yayınlanan 4 EP ve Mayıs 2018’de yayınlanan, yerli – yabancı basından beğeni toplayan uzunçalar “Fox Wedding”de yer aldı.

2019 yılında Skysketch ile yollarının ayrılmasından itibaren tek tabanca şarkılarının üzerine çalışmaya başladı. Şarkıların yazım, kayıt ve prodüksiyon sürecini tamamen ev stüdyosundan yürüten Tunç, ilk tekli “Geçmedi Günlerimiz”i 15 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda yayınlayarak, her ay yeni bir tekli yayınlayacağı tekli serisini başlattı. Akabinde yayınlanan tekliler “Yolunda Olmayan Bir Şeyler” ve “Olmasan Da Olur”; pek “Genre” takıntısı olmayan, özgür ruhlu ve kendine has işler ortaya koymaya devam edeceğinin birer göstergesi niteliğinde.

Tunç Aydoğmuş;

1992 doğumlu, Eskişehirli müzisyen.

2005 Yılında K.I.S.A.L.T.M.A. adlı bir ekiple, Eskişehir’de müziğe başladı. Bu ekiple beraber Eskişehir’de bir çok EP ve bir de mini albüm yayınladı. Ekibin müzik üretmeye devam etmek amacıyla İstanbul’a taşınması ve ismini “Skysketch” olarak değiştirmesi akabinde, yeni isim altında yayınlanan 4 EP ve Mayıs 2018’de yayınlanan, yerli – yabancı basından beğeni toplayan uzunçalar “Fox Wedding”de yer aldı.

2019 yılında Skysketch ile yollarının ayrılmasından itibaren tek tabanca şarkılarının üzerine çalışmaya başladı. Şarkıların yazım, kayıt ve prodüksiyon sürecini tamamen ev stüdyosundan yürüten Tunç, ilk tekli “Geçmedi Günlerimiz”i 15 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda yayınlayarak, her ay yeni bir tekli yayınlayacağı tekli serisini başlatmış bulunmakta. Sonumuz hayrolsun.

Tunç Aydoğmuş’u Takip Edin;

Önceki İçerik17. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali’nde Başka Sinema İş Birliğinde Yeşil Perde Açık Hava Film Gösterimleri Başlıyor: Taşta ve Suda
Sonraki İçerik“Bachçede Yaz Festivali” başlıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments