Tunus’ta uluslararası bir festival ve önemli konuklarından biri de Ankara Devlet Tiyatrosu

Ankara Devlet Tiyatrosu, Tunus’ta düzenlenen 22. Kartaca Uluslararası Tiyatro Festivali’ne "Sonsuzluk Kitabevi" oyunuyla katılıyor.

0

4 Aralık’ta başlayan ve 12 Aralık 2021 tarihine kadar devam edecek olan “22. Kartaca Uluslararası Tiyatro Festivali’ kapsamında Ankara Devlet Tiyatrosu da Tunus’ta perde açacak.

Devlet Tiyatroları aldığı davet üzerine Tunus’a gidecek ve İngilizce alt yazıyla yerli bir eser olan “Sonsuzluk Kitabevi“ni sergileyecek.

Sabahattin Kudret Aksal’ın yazdığı ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt‘un rejisörlüğünü üstlendiği “Sonsuzluk Kitabevi” 8 Aralık Çarşamba günü saat 19.30’da Tunus Belediye Tiyatrosu‘nda sanatseverlerle buluşacak.

Tunus, Afrika, Arap ve dünya tiyatrolarından 122 farklı tiyatro grubunun yer alacağı festivalde Türkiye, dünya tiyatroları bölümünden davet edilirken, ülke çapında 23 farklı sahnede Cezayir, İsviçre, Belçika, Fransa, İran, İtalya, Kosova, Meksika, Suriye, Almanya, Mısır, Filistin ve Ürdün gibi ülkeler eserlerini tiyatroseverler için sahneleyecek.

Devlet Tiyatroları sahnelerinde 40 yıl aradan sonra yeniden tiyatroseverlerle buluşan Sonsuzluk Kitabevi, ölümsüz eserler yazmış yazarların eserlerini bütün tanıdıklarına, eşine, dostuna ve insanlara göndermek isteyen, ölümsüz eserlerle ölümsüz olmayı amaçlayan bir adamın hikayesini konu alıyor. Oyunun müziklerini Can Atilla, dekorlarını Hakan Dündar ve kostümlerini Funda Karasaç üstlenirken, dans düzeni ise Volkan Ersoy’a ait.

Oyunda, “Adam” karakterine Özgür Deniz Kaya, “Birinci Kız“a Orida Yıldıran, “İkinci Kız“a ise Gizem Yönel hayat veriyor.

Önceki İçerikGünhan Turan’ın ilk romanı: “Bir Cinayete Bakış”
Sonraki İçerikElif Yoldaş’ın yeni albümü: “Karışık Bir Hikaye Bu!”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments