Ufuk Beydemir’den hayalle gerçek arasında: “Kendimce Biriyim”

0

Ufuk Beydemir, ikinci stüdyo albümü “Kristal Oda” dan yayınlanan yeni klip şarkısı “Kendimce Biriyim” ile dinleyicilerini yıl sona ermeden bir kez daha selamlıyor.

Sözleri Ufuk Beydemir, müziği ise Cevdet Berkay Yavuz’a ait “Kendimce Biriyim” adlı şarkı, sözleri, melodik yapısı ve ritim dünyasıyla son aylarda içinden geçtiğimiz en sıkıntılı ve karanlık dönemi yansıtır nitelikte. Covid-19 pandemi sürecinde tüm dünyayı etkisine alan ve hepimizin günlük hayatında köklü değişikliklere sebep olan, bu salgın günlerinde evimize kapanarak hayat ve sistem üzerinden her şeye eleştiri getirdiğimiz, kimimizin en yakınlarını kaybettiği şu zorlu günlerde, “Kendimce Biriyim” adeta hepimizin duygu dünyasına ayna tutuyor.

Yönetmenliğini Murat Onur Öner’in üstlendiği ve prodüksiyonu iki günlük bir süreç içerisinde İstanbul’da Mevzu Film tarafından hayata geçirilen klipte, Ufuk Beydemir varlığını sorgulayan, hayalle gerçek arasındaki çizginin kalktığı, tuhaf bir hayata tutunmaya çalışan, zihninin ona oyunlar oynadığı bir genç adamı canlandırıyor.

Klipte yılgınlık, çaresizlik ve adeta fasit bir daire içinde kendi kabuğunu kazıyarak altındaki gerçek kimliğine kavuşmaya çalışan bir iş adamını canlandıran Beydemir, ayrıca bu klibiyle günlük hayatın sıkıcı ve mecburiyetlerle dolu rutin dünyasına hepimizin dikkatini bir kez daha çekiyor.

Farklı senaryosu, harika görselliği ve Ufuk Beydemir’in şahane performansıyla sanatçıdan, sevenlerine bir yeni yıl hediyesi olarak dikkat çeken klip, 25 Aralık 2020 Cuma günü saat 12.00 itibarıyla NetD YouTube kanalı ve tüm müzik kanallarında

Önceki İçerikEfe Elmastaş’tan “Samizdat Tarihi” üzerine fankit
Sonraki İçerikTitanik senaryosunda bir kolye ayrıntısı, James Cameron klasiğini başka bir boyuta taşıdı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments