Uzaya açılan ilk adımlarının sahibi Rusya’dan güzel bir jest: Sahip olduğumuz her teknolojiyi Türkiye’yle paylaşmaya hazırız!

Dmitry Rogozin

Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos) Başkanı Dmitry Rogozin, Rusya’nın Türkiye ile uzay teknolojilerini paylaşmaya hazır olduğunu belirtti.

Jukovskiy Uluslararası Havaalanı’nda düzenlenen MAKS-2019 Uluslararası Havacılık Fuarı kapsamında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Dmitry Rogozin, Rusya’nın Türkiye ile uzay teknolojilerini paylaşmaya hazır olduğunu kaydetti.

“Türkiye, bu türen hevesleri olan bir ülke, Rusya’nınsa hevesleri ve teknolojileri var. Bu teknolojileri paylaşmaya hazırız” diyen Rogozin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye ile uzay alanındaki ilişkilerimizin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Şu anda savunma, güvenlik gibi çok hassas olanlar da dâhil olmak üzere çeşitli alanlardaki işbirliğimizi geliştiriyoruz. Bu tür ilişkiler uzay araştırmaları alanında da geliştirilmeli.”

Sputniknews

Etiketler

0 yorum “Uzaya açılan ilk adımlarının sahibi Rusya’dan güzel bir jest: Sahip olduğumuz her teknolojiyi Türkiye’yle paylaşmaya hazırız!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest