Veys Çolak’tan Mini Albüm: “Ömür Yetmez”

0

Veys Çolak, bağımsız olarak yayınladığı 5 single çalışmasından sonra 4 şarkılık mini albümü Ömür Yetmez’i yayınladı.

Önceki şarkılarda olduğu gibi yine akustik tınılar ağırlıkta. Albüme adını veren ‘Ömür Yetmez’de anadolu türkülerine gönderme yapan ezgiler ve sözler var. Ayrıca bu şarkıda Veys bir Yunan çalgısı olan baglamadakia ile melodiyi çalıyor.

‘Yollarda’ ise yaylıların eşliğiyle bir modern halk ozanı şarkısı etkisi veriyor. Yaylı aranjmanını Özgür Günay yaptı. Keman ve viola Tuğçe Topdemir, Çello ise Özlem Yorulmaz tarafından çalındı.

‘Modern İnsan’ 10 yıllık bir şarkı. Soprano sax’da Servet Sinan Akçelik, davulda Mertcan Bilgin, bas gitarda Anıl Çifter var. Bu şarkının kaydı Babajım stüdyolarında Adham Farid tarafından yapıldı. 

‘Devam Filmi’ ise Veys’in Gezi olayları esnasında yazdığı bir şarkı. Sözlerin derinliği ve melodikanın şarkıya katkısı büyük.

Albüm Jinxx Productions stüdyosunda Anıl Çifter ile kaydedilip mixlendi. Mastering ise Emre Değer tarafından yapıldı.

Kapak fotoğrafını ve Yollarda’nın klibini Fırat Özmüş çekti. Kapak tasarımımda Emir Yiğit ve Ertan Atay’ın dokunuşu da var.

Şarkılar tüm dijital mecradan dinlenebilir. Veys Çolak’ın Youtube kanalı ve tüm sosyal medya hesapları da aktif.

Veys Çolak, küçük yaşta org ve bağlama çalarak müzik yapmaya başladı. Lise yıllarında gitarla tanıştı, sonrasında Kocaeli Üniversitesi Müzikoloji bölümünü bitirdi. Yıllarca çeşitli dergilerde müzik yazarlığı ve fotoğrafçılık yaptı. Bir yandan bir çok müzisyene albüm kayıtlarında ve sahnede gitarıyla eşlik ediyor diğer yandan da bağımsız bir müzisyen olarak kendi şarkılarını kaydetmeye ve paylaşmaya devam ediyor. 5 single çalışmasının ardından 24 Mart 2019’da 4 şarkılık EP’si ‘Ömür Yetmez’i yayınladı. Müziğinde akustik tınıları seviyor ve doğu ezgilerine sıkça yer veriyor. Sözlerde toplumsal olaylardan sosyolojik eleştirilere, insanın öz’ü arayışından tabiat aşkına kadar bir çok konuya değiniyor.

Veys Çolak’ı Takip Edin;
   

Önceki İçerikNilipek.’ten yeni klip: “Defne”
Sonraki İçerikErinç’in Masal Tadında Hikayesinden Şarkılarına Bir Yolculuk
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments