Webtoon ve BTS iş birliği rekor getiren bir çizgi romana dönüştü

Kore merkezli çizgi roman platformu Webtoon ve dünyaca ünlü K-pop grubu BTS’in iş birliğiyle ortaya çıkan 7Fates: Chakho dijital platformda görüntülenme rekoru kırdı.

15 Ocak’ta yayımlanan 7Fates: Chakho, platformun özgün çizgi romanlarından biri.  BTS’in çizgi romanı yayımlanmasının ikinci gününde 15 milyon görüntülenmeye ulaşarak bugüne kadar Webtoon’da en iyi çıkış yapan içerik oldu. 

Çizgi roman beom olarak bilinen yaratıkların tahrip ettiği Sin-si adlı yozlaşmış bir şehirde geçiyor. Hikayede 7 kahraman savaşı durdurmak üzere bir araya geliyor. Bu karakterler BTS’in 7 üyesini temsil ediyor. Güçlerini birleştiren chakho adlı yedi canavar avcısı sevdiklerinin intikamını almak için kolları sıvıyor. 

İngilizce, Almanca ve İspanyolca dahil 10 farklı dilde sunulan 7Fates: Chakho, tüm dünyadan olumlu yorumlar aldı ve puanı 10 üzerinden 9,91.

BTS’in bazı hayranları grubun plak şirketi Hybe’ı BTS’in fikri mülkiyetini aşırı derecede kullanmakla eleştirse de gözalıcı çizimler ve sürükleyici hikaye beğeni topladı. 

Chakho ifadesinin anlamıysa BTS hayranları arasında merak uyandırdı. Chakho, Kore’de Joseon Krallığı (1392-1910) sırasında kullanılan chakhogapsa kelimesinden geliyor ve Kore alfabesi Hangeul’un mucidi Kral Sejong’un 1421’de kurduğu profesyonel kaplan avcısı grubunu ifade ediyor.

Etiketler

0 yorum “Webtoon ve BTS iş birliği rekor getiren bir çizgi romana dönüştü”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest