Yabancı Sahne doğum gününü “Netoçka” ile Moda Sahnesi’nde kutluyor

0

Yabancı Sahne, 24 Kasım Pazar akşamı Dostoyevski’nin yarım kalan ilk ve tek romanı ‘Netoçka Nezvanova’ ile Moda Sahnesi’nde çifte kutlama yapacak.

24 Kasım’ın Yabancı Sahne’nin doğum günü olduğunu ve bu yıl 8. yaş gününü kutlayacaklarını belirten Gülay Say, ayrıca bir oyuncu koçu ve eğitmen olarak Öğretmenler Günü’nü de sahnede kutlayacak olmanın heyecanı içinde olduklarını söyledi.

“Eski metin, yeni dramaturgi” ilkesiyle kapılarını açan Yabancı Sahne 8. yaşını sahnede kutlayacak. Yabancı Sahne, Dostoyevski’nin yarım kalan ilk ve tek romanından uyarlanan, geçtiğimiz yılın ödüllü oyunu ‘Netoçka Nezvanova’ ile Öğretmenler Günü de olan 24 Kasım Pazar akşamı saat 20.30’da Moda Sahnesi’nde olacak. Gülay Say ve Zafer Altun’un rol aldığı oyun ile böylece çifte kutlama yapılacak. 

Yabancı Sahne 8 yaşında

Aynı zamanda oyuncu koçluğu ve eğitmenlik de yapan Gülay Say, birçok heyecanı bir arada yaşadıklarını anlatarak “Yabancı Sahne bir yılı daha geride bırakıyor. Bu yıl 8. yaşını kutlayacağız. Netoçka ile yolculuğumuz 3 sezondur devam ediyor. Netoçka, Moda Sahnesi’nde ilk kez seyirci ile buluşacak. Bu buluşma Yabancı Sahne’nin doğum günü ve Öğretmenler Günü olan 24 Kasım akşamı gerçekleşeceği için çok çok daha büyük bir anlam ifade ediyor. Eğitim bir gün ya da bir süreliğine değil hayat boyu sürmeli. Özellikle oyuncunun eğitimi, öğrenecekleri hiçbir zaman bitmez. Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü şimdiden kutluyorum” dedi.

Moda Sahnesi

A: Osmanağa, Halil Ethem Sokak, General Asım Gündüz Cd., 34714 Kadıköy/İstanbul
T: (0216) 330 58 00
Önceki İçerikSpaceX roketi testi geçemedi
Sonraki İçerikKöklerimizin gizli bahçesi “ANDRRA” Borusan Müzik Evi’nde
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments