Yeni Tiyatro’dan yeni tavır!

0

Her yıl tiyatro alanında verdiği ödüllerle anlamlı tartışmalar yaratarak sektöre yön veren Yeni Tiyatro jürisi pandemi yılı olan 2020’de de sürprizlerle dolu bir “Kazananlar” listesi duyurdu.

Bu isimler arasında ilgi çeken Bergüzar Korel aslında tiyatro kökenli. Kızlar ve Oğlanlar adlı yapımla sezonda iyi bir iş çıkarmış, bu başarı jürinin gözünden kaçmamıştı. Tiyatro Fora’nın kıdemli oyuncusu Suzan Acun İlhan da bu yılın önemli isimlerinden. Nerdeyse her yıl bir oyun çıkartan Suzan Acun İlhan – Tufan Karabulut ikilisi nihayet ilk meyvesini verdi. Jüri için bu geç kalınmış bir mükâfat olarak değerlendiriliyor. İlginç başarısıyla kısacık rolünde önemli bir etki bırakan Serkan Aydın, hepimizin bildiği ama ödül verme konusunda kimselerin akıl edemediği değerli oyuncu Nuri Gökaşan da bu yılın hatırlananlarından. Yurtdışında başlattığı tiyatro kariyerine yeni tatlar katarak oyun yazarlığına yönelen Hakan Gürbey de şanslılardan. Kendi metodlarını ve akademik değerleri ön planda tutan Türkiye’nin hakemli tek tiyatro dergisi olan “Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri” kurulunun bu yılki sloganları belli ki gizli kalanı keşfetmek ve yeni olanı görmek üzerine..

Sürekli düzenlenen Tiyatro Ödülleri organizasyonlarının, pandemi döneminde törenlerini iptal ya da erteleme yoluna gitmelerine karşın Yeni Tiyatro Dergisi’nin dik durma cesaretini ve kazananları tebrik ediyoruz.

Önceki İçerikİşsiz kalan 100’e yakın müzisyen hayatına son verdi
Sonraki İçerikBuşra Aştı’dan üç şarkılık single: “Travma”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments