Yiğit Özgür’ün Sevimli Delileri: “Hunililer”

Türkiye’nin en sevilen karikatüristlerinden Yiğit Özgür’ün sevimli delileri “Hunililer”i, aynı isimle tiyatro sahnesine taşıyan AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun yeni oyunu, perdelerini 12 Ocak Cumartesi akşamı 20.30’da artısahne Mecidiyeköy’de açıyor! Yönetmen koltuğunda Ezel Akay’ın oturduğu “Hunililer”; tiyatro seyircisini niye güldüğünü bile anlamadan doya doya güldürmeye geliyor.

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun yeni oyunu milyonların severek takip ettiği sevimli delileri, Yiğit Özgür’ün “Hunililer”ini bu defa tiyatro sahnesine taşıyor. Emre Özbay’ın yazdığı, yönetmenliğini Ezel Akay’ın üstlendiği “Hunililer”, 32 farklı maceradan oluşan neşeli bir kaos, gerçeküstü bir eğlence…

Yiğit Özgür’ün “Hunililer”i akıl hastası değildir; Ezel Akay’ın anlatımıyla “Akıl gitmiş, ama geriye özgürlük, utanmazlık, merak, vicdan, masumiyet ve saçmalık kalmış”tır. Özgür’ün çok sevilen ve çok paylaşılan karakterlerinden uyarlanan oyunda “Hunililer”i; Bahar Kaplan, Bertan Dirikolu, Emre Kıvılcım, Güliz Gündüz, Hakan Eke, Hasan Eflatun Akay, Kerime Obenik, Merve Polat, Reşit Berker Enhoş ve Tufan Afşar canlandıracak.

Ezel Akay

Kostüm ve sahne tasarımını Naz Erayda’nın yaptığı oyunun müzikleri Serdar Ataşer’in, ışık tasarımı ise Cem Yılmazer’in imzasını taşıyor.

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun iki perdelik yeni oyunu “Hunililer”in prömiyeri, 12 Ocak 2019 Cumartesi akşamı saat 20.30’da artısahne Mecidiyeköy’de gerçekleşecek. Oyunun biletleri, Biletix’ten ve salonun gişesinden temin edilebilir.

Etiketler

0 yorum “Yiğit Özgür’ün Sevimli Delileri: “Hunililer””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest