12 sanatçının eserleri bir arada: “Yolculuk / Journey”

Galeri 77, “Yolculuk / Journey” sergisiyle temsil ettiği 12 sanatçının eserlerini The Stay Warehouse’da sanatseverlerle buluşturuyor.

0

Özgün mimarisiyle ön plana çıkan The Stay Warehouse, ev sahipliği yaptığı sanatsal aktivitelere bir yenisini daha ekliyor. Galeri 77’nin Türkiye ve dünyada temsil ettiği 12 sanatçının eserlerini bir araya getiren “Yolculuk / Journey” sergisi, 26 Temmuz-27 Ağustos tarihleri arasında The Stay Warehouse’da sergileniyor.

Alaçatı’da eski bir deponun sürdürülebilirlik ilkesiyle ve eğlenceli lüks anlayışıyla otele çevrilmiş The Stay Warehouse, Galeri 77’nin “Yolculuk / Journey” isimli yeni sergisine ev sahipliği yapıyor. Yurt içi ve yurt dışından 12 sanatçının farklı üslup ve tekniklerle hayata geçirdiği eserler, galerinin portföyü üzerine ekspresyonizm, sürrealizm, neo pop-art, deneysel sanat, soyut, fotorealist ve minimalist etkiler taşıyan geniş bir seçki sunuyor.

Sergi, The Stay Warehouse’un tarihi 80’li yıllara uzanan, zamanında depo olarak kullanılan ve restorasyon sürecinde tek bir ağaca dahi zarar verilmeden özgün ve sıra dışı bir tasarımla yenilenmiş binasının çok amaçlı salonunda sergileniyor. Sergide, Galeri 77 portföyünde yer alan; Roman Babakhanian, Vahram Davtian, Bayram Demir, Sedat Girgin, Vav Hakobyan, Mesut Karakış, David Martirosyan, Rafael Megall, Daron Mouradian, Armén Rotch, Kirkor Sahakoğlu ve Arman Vahanyan gibi birbirinden farklı üretim tekniklerine sahip sanatçılar bulunuyor.

Birbirinden çeşitli üsluplarla hayata geçirilen 26 eser, özgün ifade biçimleri arasında ilişki kurmak için alan açıyor. Çeşitli hayat deneyimlerini ve bakış açılarını sanata projekte eden “Yolculuk / Journey” sergisi, yazın en kreatif projesini Galeri 77 iş birliğiyle 27 Ağustos tarihine kadar The Stay Warehouse’da sergiliyor.

A: Alaçatı, 27, 14001. Sk., 35930 Çeşme/İzmir
T: +90 (232) 970 78 29
W: www.thestay.com.tr

Önceki İçerik“Magarsus” BluTV’de izleyiciyle buluşuyor
Sonraki İçerikYeni hazine avı ve nişancılık oyunu: HAWKED
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments