“20. Geleceğin Sineması” yarışmasının jüri üyeleri açıklandı

Bu yıl 20. kez düzenlenen 'Geleceğin Sineması' yarışması, genç sinemacıları bir araya getiriyor.

0

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Sanat Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle sinema öğrencilerinin kısa film projelerini maddi ve ayni imkanlar sağlayarak hayata geçirmelerine destek veren ‘’Geleceğin Sineması’’ yarışması 20. yılında genç sinemacılarla buluşmaya devam ediyor.

Hayata geçirilen filmlerin yerli ve yabancı festivallerde ödüllerle dönmesiyle karşılığını alan projelerden olma özelliğine sahip olan ‘’Geleceğin Sineması’’ yarışmasının bu yılki jüri üyeleri belirlendi.

Sinema öğrencilerinin nitelikli kısa filmler yapabilmeleri için gerekli maddi ve ayni imkanları yaratabilmek 20. kez düzenlenen Geleceğin Sineması’ yarışmasının bu yılki jüri başkanlığını sinema yazarı Burçak Evren’in üstlendiği jüri üyeleri arasında; yönetmen Cemal Alpan, oyuncu Ece Uslu, yönetmen, akademisyen Elif Refiğ, akademisyen Okan Ormanlı, Sinema Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Yavuzkanat, ve dramaturg Volkan Yazıcı yer alıyor.

Başvuruların değerlendirilmesinin ardından jüri üyeleri tarafından belirlenecek 10 senaryoya 20 bin TL maddi destek ve danışmanlık verilecek. Çekilen filmler tekrar değerlendirilerek ilk 3 film belirlenecek.

Yarışma hakkında detaylı bilgiler ve gelişmelere ulaşmak isteyen ilgililer www.geleceginsineması.comadresinden ve resmi sosyal medya hesaplarından takip edebilecekler.Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiler ve güncel duyurular https://www.geleceginsinemasi.com/ adresi ve TÜRSAK Vakfı’nın sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

Önceki İçerik10: Soyutlamalar, İmalar, Mütalaalar
Sonraki İçerik“Haldun Taner Öykü Ödülü” yarışması yılın öykücüsünü seçiyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments