“3. İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali” jürisini açıkladı

Bu yıl 12 – 21 Kasım tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenecek olan İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali Yarışma bölümünün jürisi belli oldu.

Bu seneki jüri başkanlığını yenilenebilir enerjiler üzerine mekan-bilinçli ses ve video enstalasyonları tasarlayan, Oxford’un Video Art Tarihi kitabının yazarı İngiliz akademisyen ve sanatçı Chris Meigh-Andrews’ün üstleniyor. 

Meigh-Andrews’ün yanısıra jüride aynı zamanda Güney Kaliforniya Üniversitesi, Sinematik Sanatlar Bölümü başkanlığını da yürüten Avustralyalı animasyon sanatçısı Kathy Smith ile Arjantin merkezli Hambre Deneysel Film Festivali’nin kurucularından Florencia Incarbone ve Türkiyeli ödüllü deneysel film yönetmen Gürcan Keltek ile sanatçı ve şair Ece Eldek yer alıyor. 

Filmler altı kategoride yarışacak

Bu yılki festivalde filmler Uzun Metraj, Kısa Metraj, Belgesel, Animasyon, İlk Deney ve Yeni Soluk olmak üzere 6 kategoride yarışacak. 

Festivalin Yarışma kategorileri dışında, festival başlıkları altında uluslararası diğer festivaller, organizasyonlar ve bağımsız küratörler tarafından hazırlanan gösterim, retrospektif, panel ve performanslara yer verilerek deneysel sinemanın kimliği üzerine kültürler arası sosyo-artistik bir tartışma ortamı oluşturulacak. 

3. İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali, detaylı programını çok yakında sinemaseverlerle paylaşacak.  

istanbulexperimental.com

instagram.com/istanbulexperimental/

Etiketler

0 yorum ““3. İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali” jürisini açıkladı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest