30 binden fazla balık Tokyo’da sergileniyor

0

Japonya’nın başkenti Tokyo’da yer alan Sanat Akvaryum’u müzesi 30 binden fazla balığa ev sahipliği yapıyor. Sanatçı Hidetomo Kimura, Japon kültüründe önemli bir yer tutan Koi ve Japon balıklarının yaşayan sanat eserleri olduğunu düşüncesiyle sergiyi açtığını söyledi.

Japonya’nın başkenti Tokyo’da yer alan Sanat Akvaryum’u Müzesi, sahip olduğu 30 binden fazla balık ile ziyaretçilerini büyülüyor. Japon sanatçı Hidetomo Kimura tarafından 2007 yılında açılan müzede aralarında nadir bulunan  japon balıkları ve Koi balıkları, Led ışıklarla aydınlatılmış su tanklarrında ve çeşitli şekillerdeki akvaryumlarda sergileniyor.

Kimura, Koi ve japon balıklarının Japon sanatında çok önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, onları yaşayan bir sanat eseri olarak gördüğünü söyledi. Hidetomo’nun Sanat Akvaryumu, 2007 yılından bu yana her yaz geçici sergiler açıyor, ancak bu yıldan itibaren müzedeki sergiler kalıcı hale gelecek.

Kimura, “Öğeler veya fotoğraflar yerine gerçek balıkları kullanarak bir canlı sanat sergisi oluşturmak istedim. Böylelikle, özel olarak tasarlanmış bir alanı doğanın güzelliğiyle buluşturan parıldayan sanat yerleri ortaya çıktı” dedi.

NTV
Önceki İçerikBozcaada’dan ilhâm alan şarkılar: Bozcaada Caz Festivali 2020 “Keşif” yayında
Sonraki İçerikAgatha Christie’nin en ünlü romanı “10 Küçük Zenci”nin adı değişiyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments