40gece’den yeni albüm: “Buradan Çıkış Yok”

Türkiye’nin elektronik rock sahnesinin nadir gruplarından biri olan 40gece, yeni albümü “Buradan Çıkış Yok”ta kendi konsept müziklerini daha öfkeli sözlere ve daha karanlık bir sound’a taşıyor.

İlk albümdeki gibi konsept bir hikâyenin anlatıldığı albüm, ismiyle de paralel şekilde ana temasına esareti koyuyor. Konsept albüm ayrıca ilk albümden farklı olarak konseptin dışında kalan parçaları da içerisinde barındırarak 40gece’nin kompozisyon ve söz aralığını genişletiyor. Ayhan Asar’ın sözlerini yazdığı, Ilgaz Fakıoğlu’nun müziklerini yaptığı ‘’Buradan Çıkış Yok’’un Mix&Mastering‘inde Burak Ataş’ın imzası bulunuyor. Kapak tasarımı Ethem Onur Bilgiç’e ait olan albümde, 40gece’nin karakteristik elektronik rock sound’unun yanı sıra Electronic-New Age, Synth-Rock ve Dark Trap gibi kompozisyon çeşitlilikleri de bulunuyor.

Albümün konseptini yansıtan ve öne çıkan parçalarından biri olan “Açıl Susam Açıl”, Emrah Tümer’in yarattığı senaryo ve karakterlerle birlikte konsept bir animasyon kliple sunuluyor. Albümdeki esaret temasının anlatıldığı animasyon klip, karanlık bir atmosferi de beraberinde deneyimletiyor.

Etiketler

0 yorum “40gece’den yeni albüm: “Buradan Çıkış Yok””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest