5 gün, 60 sanatçı, tek festival: “Red Bull Music Festival İstanbul”

0

5 gün, 60 sanatçı, tek festival! Red Bull Music, New York, Los Angeles, Paris, Sao Paulo gibi şehirlerden sonra İstanbul’a yepyeni bir festival kazandırmaya hazırlanıyor.

20 yılı aşkın süredir müziği ve müziği çağdaş kılan yenilikçi zihni destekleyen Red Bull Music, yepyeni bir festivalle İstanbul’a ses getirmek için gün saymaya başladı. Festival, şimdiye dek New York, Los Angeles, Paris, Sao Paulo gibi noktalarda hem bulunduğu kentin kültürel ve müzikal dinamiklerini harekete geçiren hem de küresel bir dil yakalayan programlar hazırladı. Şimdi benzeri bir formülle 26 – 30 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da eyleme geçecek.

5 güne yayılan 4 farklı konsept, film gösterimleri ve 2 farklı sergi ile 60 sanatçının sahne alacağı kapsamlı bir program bizi bekliyor. Şehrin iki yakasında aşina olduğumuz mekanların yanı sıra ezber bozan ve yeniden keşfedilmeyi bekleyen konser noktaları da bu şovlara ev sahipliği yapacaklar.

Bu kapsamlı program tam 7 ayrı mekanda farklı disiplinleri festivalin özel temaları altında bir araya getirecek. Cazdan hip hop’a elektronikadan rock’a çeşitli tarzları, görsel ve işitsel türlü disiplini festival şemsiyesi altında bulabileceksin. Üstelik bu esnada kentli müzisyenleri dünya yıldızlarıyla aynı sahnelerde izleyeceğiz. Sıra dışı iş birliklerine, beklenmedik performanslara da hazırlıklı olmakta fayda var. Beş gün boyunca şehrin iki yakasında müziğin ayak izlerini takip ederek festival ruhunu doyasıya yaşamaya hazır olun.

Red Bull Music Festival İstanbul programı hakkında detaylı bilgi için festivalin resmi sitesi RedBullMusic.com/istanbul adresine bakabilirsiniz.

Önceki İçerikSüreyya Operası perdelerini İDOB ile açıyor
Sonraki İçerikAnimasyon Filmi Aşamaları-II
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments