50 Cent, Oprah Winfrey’i hedef aldı: “Siyahların peşine düşüyorsun, beyazları görmezden geliyorsun”

0

Televizyon yıldızı Oprah Winfrey’yi sert bir dille eleştiren ABD’li rapçi 50 Cent, ünlü siyah televizyoncuyu siyahlar ve beyazlar arasında ayrımcılık yapmakla suçladı. 50 Cent, Winfrey’yi siyahların işlediği cinsel taciz iddiaların peşine düştüğünü ancak beyazlarınkini görmezden geldiğini savundu.

Rap yıldızı 50 Cent, müzik yapımcısı Russell Simmons hakkında çıkan cinsel taciz iddialarıyla ilgili MeToo (Ben de) belgeseli çekmeye hazırlanan Winfrey’nin, beyazların işlediği cinsel saldırı suçlarını görmezlikten geldiğini, sadece siyah kişileri hedef aldığını savundu. 

Instagram üzerinden açıklama yapan ünlü rapçi, Winfrey ve Simmons’un fotoğrafıyla birlikte “Oprah’ın neden siyah erkeklerin peşine düştüğünü anlayamıyorum” eleştirisi yöneltti. 

Tecavüz ve cinsel tacizle suçlanan ABD’li ünlü yapımcı Harvey Weinstein ve ABD’de fuhuş ağı oluşturmak suçlamalarından yargılanırken hücresinde intihar eden ABD’li ünlü milyarder Jeffrey Epstein’i örnek gösteren 50 Cent, “Ne Harvey Weinstein ne de Epstein, sadece Michael Jackson ve Russell Simmons. Bu b.. üzücü” dedi.

50 Cent, “Bu belgeseller resmen hedef tahtasına oturttukları kişileri mahkum ediyor ve masumiyeti kanıtlanana kadar onları suçlu sayıyor” diye ekledi. 36 yaşındaki Wade Robson ve 41 yaşındaki James Safechuck’ın Jackson tarafından cinsel istismara uğradığı iddialarına yer verilen Leaving Neverland belgeselinin yayımlanmasının ardından Winfrey, ikisiyle röportaj yapmıştı.

Winfrey’nin, 50 Cent’in şarkı sözlerini eleştirdiği iddialarının ardında uzun süredir ikilinin arasının bozuk olduğu belirtiliyor.

Sputniknews
Önceki İçerikKeanu Reeves’lı “Matrix 4” ve “John Wick 4” aynı gün vizyona giriyor
Sonraki İçerikWill Poulter, “Yüzüklerin Efendisi” dizisiyle yollarını ayırdı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments