63. Grammy Ödülleri’ne Covid-19 engeli

0

ABD’de, müzik dünyasının ‘Oscar’ı olarak bilinen 63. Grammy Ödülleri’nin açıklanacağı programın, yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakalarında görülen hızlı artış nedeniyle ertelendiği bildirildi.

Rolling Stone’da yer alan haberde, Kaliforniya eyaletinin Los Angeles kentinde 31 Ocak’ta yapılması beklenen 63. Grammy Ödülleri töreninin, Covid-19 salgınındaki vaka artışları nedeniyle ertelendiği, konuyla ilgili resmi açıklamanın yakın zamanda yapılacağı bildirildi.

Kasım ayında adayların açıklandığı bir röportajda, ödül törenini düzenleyen Recording Academy isimli kuruluşun başkanı Harvey Mason, küçük bir izleyici kitlesi için bir etkinlik planlandığını ancak diğer birçok detayın hala üzerinde çalışıldığını söylemişti.

Amerikan medyasındaki çeşitli haberlerde, ödül gecesinin mart ayı içinde yapılması beklenildiği bilgisi yer aldı.

Beyonce, Grammy tarihinde en çok aday gösterilen kadın sanatçı

63. Grammy Ödülleri’ne 9 kategoride aday gösterilen ABD’li pop yıldızı Beyonce, Grammy tarihinde en çok aday gösterilen kadın sanatçı oldu. Beyonce’u, 6 dalda adaylıkla Taylor Swift, Roddy Ricch ve Dua Lipa izledi.

2020 yılında Covid-19 salgını nedeniyle MTV Video Müzik Ödülleri, Latin Grammy’leri ve Emmy Ödülleri gibi bir çok ödül töreni çevrimiçi olarak veya çok kısıtlı katılımlarla gerçekleşmişti.

Sputniknews
Önceki İçerikMelis Karaduman ve Canay Doğan’ın ilk ortak teklisi: “Ben de Biraz Deliyim”
Sonraki İçerikRenksiz’den yeni şarkı: “Kalbimden”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments