77. Venedik Film Festivali’nin yarışma jürisi belli oldu

77. Venedik Film Festivali’nin Ana Yarışma jürisinde yer alacak isimler belli oldu.

0

77. Venedik Film Festivali’nin Ana Yarışma jürisinde Cate Blanchett, Christian Petzold, Cristi Puiu, Joanna Hogg, Veronika Franz, Ludivine Sagnier ve Nicola Lagioia yer alacak.

77. Venedik Film Festivali için hazırlıkların hız kazanmasıyla birlikte, bu yılki festival hakkında merak edilen detaylar da belli olmaya başladı. Yarın bu yılın Resmi Seçki’sini açıklayacak olan Venedik Film Festivali yönetimi, Resmi Seçki’yi açıklamadan önce yarışma bölümlerinde yer alan filmleri değerlendirecek jüri üyelerini açıkladı.

Usta oyuncu Cate Blanchett‘ın başkanlık edeceği Ana Yarışma jürisinde; Phoenix ve Transit gibi filmlere imza atan Christian Petzold, Rumen Yeni Dalga Sineması’nın önemli isimlerinden Cristi Puiu, The Souvenir ile geçtiğimiz yılın en beğenilen filmlerinden birine imza atan Joanna Hogg, Goodnight Mommy ve The Lodge gibi beğeni kazanan korku filmlerinin yönetmeni Veronika Franz, Fransalı oyuncu Ludivine Sagnier ve İtalyalı yazar Nicola Lagioia yer alacak.

Horizons bölümünün jüri başkanı usta yönetmen Claire Denis olacak. Jüride Denis’ye Oskar Alegria, Francesca Comencini, Katriel Schory ve Christine Vachon eşlik edecek.

77. Venedik Film Festivali 2-12 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

NTV
Önceki İçerik77. Venedik Film Festivali’nin yarışma jürisi belli oldu
Sonraki İçerikRichard Gere “Mother Father Son” ile ekranlara dönüyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments