80’lerin kuyruklu yıldızı ABBA’dan geç gelen bir itiraf

ABBA 40 yılın ardından geri döndüğünü duyururken Björn Ulvaeus grubun aslen neden dağıldığını açıkladı.

İsveçli dörtlünün Voyage adlı 10 parçalık yeni albüm ve uzun zamandır beklenen yerleşik hologram konseri için yeniden bir araya geldiğinin duyurulmasıyla hayranlar perşembe (2 Eylül) havalara uçmuştu.

Ulvaeus, Benny Andersson, Agnetha Fältskog ve Anni-Frid Lyngstad’ın oluşturduğu Eurovision galibi grubun üyelerinin hepsi yeni projede yer alıyor. Duyurunun ardından perşembe (2 Eylül) Apple Music’e çıkan Ulvaeus, grubun ilk olarak 1982’de neden yollarını ayırdığını anlattı. Zane Lowe’a konuşan Ulvaeus, “Yaratıcı nedenlerle son verdik” dedi: “Stüdyoda enerjinin tükendiğini hissettiğimiz için bitirdik çünkü stüdyoda bu sefer eğlendiğimiz kadar eğlenmemiştik. Bu yüzden de ‘Bir ara verelim’ dedik.”

Ulvaeus şöyle devam etti: “Hiçbir zaman ‘Buraya kadarmış. Dağılıyoruz ve asla yeniden bir araya gelmeyeceğiz’ demedik. Bunu asla söylemedik. O dönem sadece ara verelim dedik. Ve bu ara artık sona erdi.”

ABBA’nın dönüş haberi, Zoe Ball’un sunduğu ve Andersson’la Ulvaeus’un katıldığı canlı yayında duyuruldu. Grup ayrıca iki yeni single açıkladı: “I Still Have Faith In You” ve “Don’t Shut Me Down”.

ABBA’nın Voyage konseri, 27 Mayıs 2022’den itibaren Londra’da özel olarak inşa edilmiş bir arenada gerçekleşecek.

Etiketler

0 yorum “80’lerin kuyruklu yıldızı ABBA’dan geç gelen bir itiraf”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest