Ahmet Kenan Bilgiç yeni albümünün ilk teklisi “düğümdüğüm”ü 15 Mayıs’ta yayımlıyor

Albümü pandemi sürecinde paylaşacak olan Bilgiç, kapağı dinleyicileriyle ortak bir hatıra olarak tasarladı.

0

Türkiye‘nin köklü progresif rock grubu Gevende‘nin sesi olarak bildiğimiz, yaptığı film müzikleri ile tanıdığımız, LU Records‘un kurucusu, prodüktör, besteci ve gitarist Ahmet Kenan Bilgiç yeni albümünün ilk teklisi “düğümdüğüm“ü LU Records etiketiyle 15 Mayıs’ta yayımlıyor.

Bilgiç, solo albümünün ilk teklisinde alternatif bir akustik-elektronik ses dünyası ile dinleyici ile buluşurken bizi nasıl bir albüm beklediğinin ipuçlarını veriyor. Her projesinde farklı yaklaşımlarla karşımıza çıkan sanatçı, bu teklisinde şarkıcı – söz yazarı kimliğini elektronik davul ve synthesizer evreniyle buluşturuyor. Melankolik bir iç hesaplaşmayı anlatan parça cesurca dansa evriliyor.

Albümü pandemi sürecinde paylaşacak olan Bilgiç, kapağı dinleyicileriyle ortak bir hatıra olarak tasarladı. Sanatçı, izolasyon döneminde evde kalan dinleyicilerine bir çağrıda bulundu ve herkesin evinden görebildiği gökyüzünün fotoğrafını çekmesini istedi. Kapak hiç müdahale edilmeden, gönderildiği hali ile kullanılan iki yüze yakın görselin kolajından oluşuyor.

Geçtiğimiz sonbaharın başında Şey Şey Şey isimli teklisini yayımlayan Bilgiç, Mart ayında da dünya prömiyerini New York Indian Film Festivali’nde yapan Amerikan bağımsız filmi Draupadi Unleashed için bestelediği müzikleri soundtrack olarak yayımlamıştı.

Önceki İçerikOscar Ödülleri’nde sinemada gösterilmemiş filmler de aday olabilecek
Sonraki İçerikAhmet Kenan Bilgiç yeni albümünün ilk teklisi “düğümdüğüm”ü 15 Mayıs’ta yayımlıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments