Ahmet Kenan Bilgiç yeni albümünün ilk teklisi “düğümdüğüm”ü 15 Mayıs’ta yayımlıyor

Türkiye’nin köklü progresif rock grubu Gevende’nin sesi olarak bildiğimiz, yaptığı film müzikleri ile tanıdığımız, LU Records’un kurucusu, prodüktör, besteci ve gitarist Ahmet Kenan Bilgiç yeni albümünün ilk teklisi “düğümdüğüm”ü LU Records etiketiyle 15 Mayıs’ta yayımlıyor. 

Bilgiç, solo albümünün ilk teklisinde alternatif bir akustik-elektronik ses dünyası ile dinleyici ile buluşurken bizi nasıl bir albüm beklediğinin ipuçlarını veriyor. Her projesinde farklı yaklaşımlarla karşımıza çıkan sanatçı, bu teklisinde şarkıcı – söz yazarı kimliğini elektronik davul ve synthesizer evreniyle buluşturuyor. Melankolik bir iç hesaplaşmayı anlatan parça cesurca dansa evriliyor. 

Albümü pandemi sürecinde paylaşacak olan Bilgiç, kapağı dinleyicileriyle ortak bir hatıra olarak tasarladı. Sanatçı, izolasyon döneminde evde kalan dinleyicilerine bir çağrıda bulundu ve herkesin evinden görebildiği gökyüzünün fotoğrafını çekmesini istedi. Kapak hiç müdahale edilmeden, gönderildiği hali ile kullanılan iki yüze yakın görselin kolajından oluşuyor. 

Geçtiğimiz sonbaharın başında “Şey Şey Şey” isimli teklisini yayımlayan Bilgiç, Mart ayında da dünya prömiyerini New York Indian Film Festivali’nde yapan Amerikan bağımsız filmi Draupadi Unleashed için bestelediği müzikleri soundtrack olarak yayımlamıştı.

Söz / Beste: Ahmet Kenan Bilgiç
Aranjman: Ahmet Kenan Bilgiç & Süha Rami
Akustik Gitar: Süha Rami
Bas Gitar: Alp Ersönmez
Synthesizer: Serkan Emre Çiftçi 
Mix & Mastering: Sinan Sakızlı
Prodüktör: Ahmet Kenan Bilgiç
Kapak Tasarımı: Hop İstanbul

Etiketler

0 yorum “Ahmet Kenan Bilgiç yeni albümünün ilk teklisi “düğümdüğüm”ü 15 Mayıs’ta yayımlıyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest