Alişan Özaydın’dan yeni single: “Baykuş”

Alişan Özaydın'ın yeni çalışması "Baykuş" Garaj Müzik'ten çıktı.

0

Karaburun’da butik bir hayat süren Alişan Özaydın, “Günlük” adlı single’ı sonrası kariyerini profesyonel alana taşıyarak Garaj Müzik etiketli ilk single çalışması “Baykuş”u yayımladı.

Karaburun’da bir köy evinde yaşayan ve 3 senedir çiftçilik yaparak hayatına devam eden Alişan Özaydın, aslında müziğe yeni adım atmış bir isim değil. Kardeşi ile birlikte kurduğu “Griiyyy” adlı grupla bir süre şarkılarını bağımsız olarak yayımlayan Alişan Özaydın, yoluna tek devam ederek “Günlük” şarkısı ile solo çalışmalarına ağırlık verme kararı aldı.

Alişan Özaydın aslında hepimizin hayalini kurduğu, doğayla iç içe o huzurlu hayatı yaşıyor. 2 yıl önce ağaçlarla kaplı eski bir mezarlığın karşısındaki köy evlerinde gece vakti yazdığı “Baykuş“un hikayesini anlatırken doğayla nasıl bütünleştiğini hissedebiliyoruz.

“Bir gece otururken ağaçların arasından gelen baykuş seslerini duydum ve kendimle, hayatımla betimleme yaparak şarkıda baykuşu tanımladım.

“Baykuş” tamamen kendimi anlattığım; aynı zamanda da maruz kaldığımız olaylar sonrasında nasıl değiştiğimizi gösteren bir şarkı oldu. O kuş o gün sanki bana bir şeyler anlatmaya çalışıyordu. İşte o anda ben de ona tercüman oldum.”

BAYKUŞ

Önceki İçerik“Âşıklar Gece Ölür”ün albüm dinletisi ve söyleşisi Ataşehir’de
Sonraki İçerik“Ben Anadolu” Teos Antik Kenti’nde sahnelenecek
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments