Alper Tuzcu’nun ikinci albümü: “Aurora”

0

Alper Tuzcu’nun ikinci albümü Aurora, Palma Records etiketiyle tüm dünyada ve Spotify, Apple Music gibi tüm dijital platformlarda 19 Ekim 2018 Cuma günü yayınlanacak.

‘Kuzey ışıklarının renkleri’ anlamına gelen Aurora’da bir çok müzik türünün renklerine rastlamak mümkün. Tamamı Amerika’da yazılıp kaydedilen albümde caz gitar tınıları, elektronik müzikle harmanlanırken, kulağa tanıdık ezgiler de özenle işlenmiş sözlerle buluşuyor.

Albümü yaparken Netflix’de dünyanın en iyi restoranlarının hikayelerini anlatan “Chef’s Table’ ve ‘Ugly Delicious’ isimli programlarından ilham alan sanatçı, özgün yemek deneyimleri yaratma süreci ile şarkı yazım süreci arasında önemli paraleller olduğunu keşfetti. Bu süreçlerdeki kültürel araştırma ve kolaj fikirlerini müziğe uygulayan Tuzcu, örnek olarak New Life şarkısında caz armonisini Küba müziği ritmleri ve Klasik Osmanlı Müziği melodileri ile bir araya getirdi. Candles isimli şarkıyı Mevlana Rumi’nin şiirlerinden ilham alarak oluştururken, buzuki ve bansuri gibi enstrümanları da elektronik müzik ile bir arada kullandı.

Tür olarak Bonobo, Avishai Cohen ve Thundercat’in bir karışımı olarak özetlenebilecek Aurora’ya Danielle Angeloni (ABD), Micaella Cattani (Ekvador), LASYA (Hindistan) ve Kat Kennedy (ABD) gibi vokalistler eşlik ediyor. Buna ek olarak albümde Kolombiya, İtalya, İsrail, Kıbrıs ve Umman’dan da Berklee’li müzisyenler de yer aldı.

www.alpertuzcu.com

www.instagram.com/alpertuzcu

www.facebook.com/alpertuzcumusic

www.palmarecords.com

Önceki İçerikKonak’ta 4 gün 4 gece tiyatro: “Mehmet Ulusoy Sokakta Tiyatro Festivali”
Sonraki İçerikOnur Hunuma’dan her şeyin başlangıcına kısa bir yolculuk: “The Origin”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments