Altın Portakal Sinema Okulu başvuruları başladı

Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamındaki Altın Portakal Sinema Okulu'na lisans öğrencileri başvurabilir ve çevrim içi düzenlenecek etkinlikte sinema sektörünün uzmanlarından eğitim alma şansı yakalayabilirler.

0

Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamındaki Altın Portakal Sinema Okulu’na başvurular başladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin duyurusuna göre, 7-14 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 60. Antalya Altın Portakal Film Festivali, bünyesinde yer alan Altın Portakal Sinema Okulu’na ev sahipliği yapıyor. Bu yıl beşinci kez düzenlenecek olan Altın Portakal Sinema Okulu, Türkiye’deki üniversitelerde radyo, televizyon, sinema, medya, iletişim ve görsel sanatlar alanında lisans eğitimi alan öğrencilere yönelik bir fırsat sunuyor. Başvuruların çevrim içi olarak yapılabileceği bu özel program, 8-13 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Altın Portakal Sinema Okulu için son başvuru tarihi, 1 Eylül Cuma günü saat 18.00 olarak belirlendi. Sinema öğrencileri başvuru formuna, festivalin resmi web sitesinden ulaşabilecekler.

Seçilecek 250 öğrenci, Altın Portakal Sinema Okulu kapsamında düzenlenecek olan çeşitli başlıklar altında sinema sektörünün deneyimli profesyonelleri tarafından verilecek derslere katılma fırsatı bulacak. Eğitimler, teori ve pratiği bir araya getirerek katılımcılara sinema dünyasına dair önemli bilgiler sunmayı hedefliyor.

Ayrıca, festivalin sosyal medya hesaplarından herkesin erişimine açık olacak Altın Portakal Sinema Okulu söyleşileri, alanında usta isimlerin deneyimlerini genç sinemaseverlerle paylaşacağı özel bir platform sunacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Muhittin Böcek, yaptığı açıklamada, “Altın Portakal Sinema Okulu’nu ‘Gençler üretecek, Antalya gençlerle birlikte yükselecek’ sloganıyla 2019 yılında başlatmıştık ve bu yıl beşinci yaşını kutluyor. Geçmiş yıllarda 1000’e yakın öğrenciye sinema profesyonelleri ile buluşma fırsatı sunduk. Altın Portakal Sinema Okulu sayesinde geleceğin sinemacılarına destek olmaya devam edeceğiz. Gençlerimizin hayallerine ulaşma süreçlerinde yanlarında olmak bizim için büyük bir gurur kaynağı. Bu desteklerimizi gelecek dönemlerde de daha güçlü bir şekilde sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin idari direktörlüğünü Cansel Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu, sanat yönetmenliğini Başak Emre ve Antalya Film Forum Direktörlüğü’nü ise Armağan Lale ve Pınar Evrenosoğlu üstleniyor.

Jüri başkanlığını ünlü oyuncu Demet Akbağ’ın üstlendiği festival, 7-14 Ekim tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak.

Önceki İçerikUnbroken Expanse’den yeni single: “This Feeling”
Sonraki İçerikAtaşehir’de “2. Caz ve Sinema Günleri” başlıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments