Artan kadın cinayetlerine karşı, Kung-Fu eğitmeninden ücretsiz öz savunma eğitimleri

0

Her geçen gün bir yenisi ile karşılaştığımız kadın cinayetlerine karşı, ne yapabilirim diye düşünen Kung-Fu eğitmeni Rafet Uysal, sosyal medyadan kadınlara çağrı yapıp, ücretsiz öz savunma, kurtulma, vuruş, koşma ve kaçma eğitimleri vermeye başladı.

Katılımcıların 8-10 kişiyi geçmeyeceğini bekleyen Rafet Uysal, bir anda farklı yaş ve mesleklerden 164 katılımcı ile karşılaştı. Eğitimler, Beşiktaş – Dikilitaş’ta bir halı sahada pazar günleri saat 11.00’de başlayıp ikişer saatlik derslerle, gün boyu sürüyor. 

Kung-Fu’nun dünyadaki en yaygın biçimi Wing Chun temelinde eğitimlerini sürdüren Sihing ünvanlı eğitmen Rafet Uysal; “Konu, Pınar Gültekin’in öldürülmesinden sonra, sosyal sorumluluk projesi kapsamında gelişti. doğrusunu söylemek gerekirse, bu kadar katılımcı ile karşılaşacağımı beklemiyordum. Derslere ilgi çok fazla. Beşiktaş’ta bir halı saha ile anlaştık. Eğitimleri pazar günü veriyorum. İşletme için ben dahil, bütün katılımcılar 10TL ödüyoruz” dedi.

Eğitimler; Beşiktaş-Dikilitaş, Muradiye Spor Kulübü tesislerinde pazar günleri, saat 11.00’den, 20.00’ye kadar verilmektedir.

Önceki İçerikPlüton Sakinleri’nin ilk albümü: “Sen Uyurken”
Sonraki İçerikHollywood film sektöründe ve video oyun sektöründeki tekelleşme tehlikesi üzerine
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments