Plüton Sakinleri’nin ilk albümü: “Sen Uyurken”

0

Plüton Sakinleri’nin ilk albümü “Sen Uyurken” SCP tarafından tüm dijital müzik platformlarında yayına girdi.

Bazı şarkılar size yağmurlu bir günde vapur beklerken gelir, bazıları bitpazarında kartpostallar satan bir tezgâhta karşınıza çıkar. Bazıları siyah beyaz bir Fransız filminin içinde saklıdır, bazıları bir tabak spagettiye sos yapılır. Bazı şarkılar kıpır kıpırdır, bazıları uykulu. Ve bazı şarkılar geldiğinde, panayırı da getirir beraberinde…

Yazar Zeynep Alpaslan ile dövme sanatçısı ve müzisyen Emre Cebeci’nin sevgi dolu ortaklığından doğan Plüton Sakinleri oluşumu, dünyaya düşmesini Sen Uyurken isimli ilk albümüyle kutluyor. Sen Uyurken’deki şarkılar ilhamlarını panayırlardan, sirklerden, bitpazarlarından, kedilerden, Fransız filmlerinden, yalnızlıktan ve en çok da çocukluktan alıyor.

Zeynep’in bitpazarlarından, çocukluk anılarından ve rüyalarından topladığı kelimelerle yazdığı şarkı sözleri, Emre’nin gitarları, armonikaları ve blues sevgisiyle birleştiğinde, ortaya eski İstanbul vapurları kadar tatlı ve melankolik şarkılar çıkmış. Aşk acısına, çocukluğun kırgın anılarına, Dünya’da yapayalnız bir uzaylı olmaya merhem olacak bir müzik hayat bulmuş. Hikâyesi olan bir müzik!

Sen Uyurken, çocukken bir panayırda kaybolmuş olanların hikâyesi. Bu dünyada kendini bir uzaylı gibi hissedenlerin. Aşktan başı dönenlerin. Her akşam tek kişilik spagetti pişirenlerin. Çocukken sahip olduğu hayali arkadaşlarını unutamayanların. İçinde koca bir galaksi taşıyanların. Kısacası, hepimizin hikâyesi.

Tüm besteler: Emre Cebeci
Tüm şarkı sözleri: Zeynep Alpaslan
Tüm enstrümanlar ve kayıt: Emre Cebeci
Grafik tasarım: Emre Cebeci
Miks ve Mastering: Tanju Eren
Yayımcı: SCP (Sabih Cangil Productions)

Önceki İçerikBuğra Gülsoy’un beklenen yeni romanı “İkinci Kıyamet” ön satışa açıldı
Sonraki İçerikArtan kadın cinayetlerine karşı, Kung-Fu eğitmeninden ücretsiz öz savunma eğitimleri
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments