Asia Minor’dan 41 yıl sonra gelen albüm: “Points Of Libration”

Rainbow45 Records, Türk / Fransız Progressive Rock Grubu Asia Minor’ın 41 yıl aradan sonra gelen yeni albümü “Points Of Libration”u müzikseverlerle buluşturuyor.

Temelleri 1971 yılında Saint Joseph Lisesi‘nden 3 gencin Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği Liselerarası Müzik Yarışması’na katılmak amacıyla kurdukları okul orkestrası ve bu orkestra ile kazandıkları birincilikle atılan Asia Minor‘ın asıl müzikal yolculuğu , 1979 tarihli ilk albümleri  ‘Crossing The Line’ ile başlayıp, 1980 yılında çıkan ‘Between Flesh & Divine’ ile devam etmiş ve daha sonra grup 1982 yılında dağılmıştı.

2014 yılında Paris’te yeniden bir araya gelip yeni şarkılar üretmeye başlayan grup, Setrak Bakırel (vokal & akustik/elektrik gitar), Evelyne Kandel (bass), Micha Rousseau (keyboard & 12 telli gitar), Eril Tekeli (flüt & gitar), Julien Tekeyan (drums & perküsyon) dan oluşan son kadrosuyla 2019 yılının Kasım/Aralık aylarında Paris yakınlarında ‘Profile-On-Air stüdyosunda 3. Albümleri ‘Points of Libration’ın kayıtlarını tamamladı.

Bu yeni albüm plak formatında, EMI Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla  15.01.2021 tarihi itibariyle müzik marketlerden ve www.rainbow45records.comdan edinebilirsiniz.

Etiketler

0 yorum “Asia Minor’dan 41 yıl sonra gelen albüm: “Points Of Libration””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest