Asia Minor’dan 41 yıl sonra gelen albüm: “Points Of Libration”

0

Rainbow45 Records, Türk / Fransız Progressive Rock Grubu Asia Minor’ın 41 yıl aradan sonra gelen yeni albümü “Points Of Libration”u müzikseverlerle buluşturuyor.

Temelleri 1971 yılında Saint Joseph Lisesi‘nden 3 gencin Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği Liselerarası Müzik Yarışması’na katılmak amacıyla kurdukları okul orkestrası ve bu orkestra ile kazandıkları birincilikle atılan Asia Minor‘ın asıl müzikal yolculuğu , 1979 tarihli ilk albümleri  ‘Crossing The Line’ ile başlayıp, 1980 yılında çıkan ‘Between Flesh & Divine’ ile devam etmiş ve daha sonra grup 1982 yılında dağılmıştı.

2014 yılında Paris’te yeniden bir araya gelip yeni şarkılar üretmeye başlayan grup, Setrak Bakırel (vokal & akustik/elektrik gitar), Evelyne Kandel (bass), Micha Rousseau (keyboard & 12 telli gitar), Eril Tekeli (flüt & gitar), Julien Tekeyan (drums & perküsyon) dan oluşan son kadrosuyla 2019 yılının Kasım/Aralık aylarında Paris yakınlarında ‘Profile-On-Air stüdyosunda 3. Albümleri ‘Points of Libration’ın kayıtlarını tamamladı.

Bu yeni albüm plak formatında, EMI Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla  15.01.2021 tarihi itibariyle müzik marketlerden ve www.rainbow45records.comdan edinebilirsiniz.

Önceki İçerikDoğum gününde “Nâzım Hikmet” dolu bir gün yaşanacak
Sonraki İçerikSıvadık Art, ilk karma sergisini yayınladı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments