“Âşıklar Gece Ölür” gecesi yoğun katılımla Ataşehir’de gerçekleşti

“Âşıklar Gece Ölür” romanının novel soundtrack albümünün söyleşi ve dinletisi Ataşehir'de gerçekleşti.

0

Yazar Gülşah Elikbank’ın “Âşıklar Gece Ölür” romanı, müzik ve edebiyatı buluşturan novel soundtrack çalışmasına ilham oldu. Aynı adla müzikseverlerle buluşan albümdeki sanatçıların da katıldığı dinleti ve söyleşi etkinliği, 4 Ekim Salı günü Ataşehir’deki Mustafa Saffet Kültür Merkezi (MSKM)’nde gerçekleşti.

“Âşıklar Gece Ölür” romanı, ana karakterlerinden olan rock yıldızı gibi müzik dünyasına da ilham olurken; yakın zamanda bir novel soundtrack çalışmasıyla sanatseverlerin karşısına çıktı. Yazar Gülşah Elikbank’ın kaleme aldığı “Âşıklar Gece Ölür”, aynı adı taşıyan albümle edebiyat ve müziğin işbirliğini ortaya koyarken; 4 Ekim Salı günü Ataşehir’deki Mustafa Saffet Kültür Merkezi (MSKM)’nde gerçekleşen dinleti ve söyleşide yazar Gülşah Elikbank ve müzisyenler Ali Başarır, Alişan Özaydın, Efe Dikmen, Ufuk Sağın bir araya geldi.

Etkinlikler başka şehirlerde devam edecek

Aşk, edebiyat ve müziği bir arada sunan “Âşıklar Gece Ölür” romanı, albüm çalışmasıyla da beğeni toplarken; sunumunun Rising Tides tarafından gerçekleştirildiği dinleti ve söyleşi programına katılım oldukça yoğundu. Müzisyenlerin, albümde yer alan şarkıları seslendirdiği etkinlikte; yazar Gülşah Elikbank ise romanında, müzisyenlerin şarkı sözlerine ilham olan bölümlerden okumalar yaptı. Programda “Âşıklar Gece Ölür”ün dinleti ve söyleşi etkinliklerinin başka şehirlerde de devam edeceğinin müjdesi verildi.

Albümde yedi besteciden sekiz şarkı yer alıyor

“Âşıklar Gece Ölür”den hareketle hazırlanan albümde yedi besteciden sekiz şarkı yer alıyor. On Air Music etiketiyle yayınlanan “Âşıklar Gece Ölür” albümünde; Efe Dikmen’in “Gönüllü Delilik”, Alişan Özaydın’ın “O Son Gülüşün”, Ufuk Sağın’ın “Aşklar Mezarlığı”, Ferit Tunçer’in “Düşman Oldum Hayata”, Ali Başarır’ın “Lovers Die at Night”, Samet Serhat’ın “Âşıklar Gece Ölür” ve Erinç’in “Aynı Geceden” eserleri bulunuyor.

Gülşah Elikbank’ın Efe Dikmen ile beraber seslendirdikleri “Seni Sana Rağmen Seviyorum” şarkısı ise Elikbank’ın yazım çalışmaları devam eden romanından izler taşırken; “Âşıklar Gece Ölür” ve “Seni Sana Rağmen Seviyorum” şarkıları, Gülşah Elikbank’ı şarkı yazarı olarak da müzikseverlerin karşısına çıkarıyor.

Önceki İçerikSevilen sitcom dizisi “Community”nin filmi geliyor
Sonraki İçerik“2022 Nobel Edebiyat Ödülü” sahibini buldu
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments