“Aşk İçin” imece usulü single

0

Grup Gündoğarken’in 2000 yılında yayınlanan ‘İstanbul Atina İstanbul’ albümünde yer alan ‘Aşk İçin’ şarkısı, Erdem Metinkaya’nın yorumuyla tekrar müzikseverlerle buluştu. Şarkının aranjörlüğünü Metinkaya’nın arkadaşı Kemal Eren yaparken klibinde de eşi ve oğlu oynadı.

Müzisyen ve müzik öğretmeni Erdem Metinkaya’nın ilk single’ı ‘Aşk İçin’, Yüzdeyüz Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı. Söz ve müziği Grup Gündoğarken’in usta ismi Burhan Şeşen’e ait olan, grubun 2000 yılında yayınlanan ‘İstanbul Atina İstanbul’ albümünde yer alan şarkının lansmanı Serhan Şeşen Müzik Felsefe ve Yaşama Saygı Derneği’nde yapıldı.  

Gitarı ‘Aşk İçin’ öğrendim

Henüz Denizli Lisesi’nde öğrenciyken sıra arkadaşı Kemal Eren’in “Senin sesin de kulağın da güzel. Gitar al beraber çalarız” demesiyle müzikle ilgilenmeye başladığını anlatan Metinkaya, “Tam o sıralarda Grup Gündoğarken’in ‘İstanbul Atina İstanbul’ albümü çıkmıştı. Albümdeki ‘Aşk İçin’ şarkısı gitarı öğrenmemde motivasyon kaynağım olmuştu. Yıllarca kafelerde, evde, sınıfta öğrencilerime keyifle söyledim bu şarkıyı. Geçtiğimiz yıl Burhan Şeşen ile tanışmam ve şarkıyı okumama izin vermesi beni inanılmaz mutlu etti. Beni gitar çalmaya yönlendiren arkadaşımın aranjörlüğünde, onun stüdyosunda kaydettik şarkıyı. Klibimde de eşim ve oğlum oynadı” dedi.

Metinkaya’nın yorumuyla şarkının bambaşka bir yere gittiğini belirten Burhan Şeşen de “Şarkının düzenlemesini de imece usulü yapmaları çok güzel bir şey bizim için. Umarız yolu açık olur” yorumunu yaptı. 

Önceki İçerikYapay meteor yağmuru için uzaya uydu gönderildi
Sonraki İçerikTiyatro, Edebiyat ve Geri Kalan Pek Çok Şey: “Jean Genet”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments