“Aşk Tesadüfleri Sever 2”, 150 kadını sinemayla buluşturdu

0

“Aşk erkeğe yakışır, kadın zaten aşktır! Kadının hak ettiği değeri gördüğü bir dünya yaratabilmek için el ele verdik.” diyerek yola çıkan “Aşk Tesadüfleri Sever 2” ekibi, aralarında daha önce hiç sinemaya gitmemiş olanların da bulunduğu 150 kadını sinemayla buluşturdu.

Filmin yönetmenleri Ömer Faruk Sorak ve İpek Sorak ile filme ilham veren hikâyenin gerçek kahramanlarından Gülçin Sınar Kiropoulos, 19 Şubat Çarşamba günü Cinetime ÖzdilekPark İstanbul’da gerçekleşen özel gösterimde filmi konuklarıyla birlikte izlediler. Beykoz Eğitime Destek Derneği iş birliğiyle kendileri için özel olarak düzenlenen gösterime katılan kadınlar, bu deneyimden duydukları mutluluğu ve heyecanı dile getirirken, filmi gözyaşları içinde izlediklerini ifade ettiler.

“Aşk Tesadüfleri Sever 2”, aşkın en yalın, en tesadüf halini bu defa başka zamanlarda, başka yaşamlar üzerinden anlatıyor. Serinin ilk filminden farklı ancak yine gerçek bir yaşam öyküsüne dayanan film, 1960’ların İstanbul’undan günümüz Ankara’sına uzanan, tesadüflerle örülü unutulmaz bir aşk hikâyesiyle izleyenlerden tam not alıyor.

Başrollerini Nesrin Cavadzade, Yiğit Kirazcı, Elif Doğan ve Aytaç Şaşmaz’ın paylaştığı “Aşk Tesadüfleri Sever 2”nin yönetmen koltuğunda Ömer Faruk Sorak ve İpek Sorak birlikte oturuyor. Filmin zengin oyuncu kadrosunda başrollerin yanı sıra Zuhal Olcay, Uğur Polat, Levent Can, Erkan Can, Türkü Turan, Hülya Gülşen, Eli Mango gibi isimler yer alıyor. Hikâyesi ilk filmde olduğu gibi İpek Sorak’a ait olan “Aşk Tesadüfleri Sever 2”nin senaryosu yine Nuran Evren Şit’in imzasını taşıyor.

Hüzzam Film ve Böcek Film ortaklığında hayata geçirilen “Aşk Tesadüfleri Sever 2”, herkesin hayatında örneklerini yaşadığı tesadüflerin ve teğet geçişlerin öyküsünü, sarsıcı bir kurguyla bir kez daha beyazperdeye taşıyor. İki farklı dönemi anlatan film, geçmişin aşklarını günümüz ilişkileriyle karşılaştırırken seyircisini 1960’lardan günümüze uzanan romantik bir yolculuğa çıkarıyor. 

Dağıtımcılığını CGV Mars Dağıtım’ın üstlendiği “Aşk Tesadüfleri Sever 2” sinemalarda.

Önceki İçerikBir yılı 18 saatte tamamlayan bir gezegen keşfedildi
Sonraki İçerikGrammy Ödüllü Şef John Nelson BİFO’yu yönetecek
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments