Grammy Ödüllü Şef John Nelson BİFO’yu yönetecek

John Nelson / © Marco Borggreve

Dünyanın önde gelen şeflerinden John Nelson BİFO’yu yönetecek. John Nelson şefliğinde BİFO, Schubert, Beethoven ve Schumann’ın yapıtlarından oluşan bir programla İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’te müzikseverlerle buluşacak.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), Londra Senfoni, Paris Orkestrası, Leipzig Gewandhaus, Boston, Philadelphia, Cleveland ve New York Filarmoni gibi dünyanın önde gelen orkestralarını yönetmiş ve özellikle de romantik dönem repertuvarına olan hâkimiyeti ile tanınan John Nelson’ın şefliğinde, Schubert, Beethoven ve Schumann’ın yapıtlarını seslendirecek.

Schubert’in Rosamunde Uvertürü ile başlayacak olan konserin ilk yarısında Beethoven’ın 1. Senfoni’si seslendirilecek; ikinci yarısında ise Schumann’ın 2. Senfoni’si yorumlanacak.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 27 Şubat Perşembe akşamı Lütfi Kırdar ICEC’te vereceği konserde ünlü viyola sanatçısı Yuri Bashmet’in yer alacağı duyurulmuştu; ancak sanatçı beklenmedik rahatsızlığı nedeniyle maalesef konsere katılamıyor.

Konser öncesinde, 19.00-19.40 saatleri arasında Dolmabahçe Salonu’nda, gazeteci ve klasik müzik yazarı Serhan Bali moderatörlüğünde konser üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek.

PROGRAM

JOHN NELSON İLE BİFO

Tarih: 27 ŞUBAT 2020 PE 20.00

Yer: İstanbul Lütfi Kırdar ICEC

JOHN NELSON şef

SERHAN BALİ ile konser öncesi söyleşi 
19.00-19.40 DOLMABAHÇE SALONU

SCHUBERT Rosamunde Uvertürü

BEETHOVEN 1. Senfoni, Do Majör, Op. 21
SCHUMANN 2. Senfoni, Do Majör, Op. 61

Etiketler

0 yorum “Grammy Ödüllü Şef John Nelson BİFO’yu yönetecek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest