Ataşehir, 2020 yılına “Klasik Müzik Festivali”yle giriyor

0

Ataşehir Belediyesi tarafından, gerçekleştirilen “Ataşehir Belediyesi Uluslararası Klasik Müzik Festivali” yeni yılda da müziğin önemli isimlerini Ataşehir’de sanatseverlerle buluşturacak.

Ataşehir Belediyesi’nin bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceği Uluslararası Ataşehir Klasik Müzik Festivali yeni yılın ilk günlerini klasik müziğin birbirinden eşsiz eserlerini müzikseverler için seslendirecek.

Romanya Dimitrie Cantemir Kültür Enstitüsü ve Zuhal Müzik’in de katkı sunduğu festival 3-14 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek. 4. Uluslararası Ataşehir Klasik Müzik Festivali, yıldız isimlerden genç yeteneklere kadar 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde (MSKM) ağırlayacak.

Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde düzenlenecek festivalin bu yılki konukları; Gülsin Onay, Nova Quartet, Adıyaman Filarmoni Orkestrası, Romanya’dan Vıoloncellıssımo Topluluğu, , Baby Conserts, Genç Yetenek Ekin Karataş, Rıcardo Moyano & Enver Mete Aslan ve Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası olacak.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Ricardo Moyano festival kapsamında 11 Ocak Cumartesi günü gitara, gitar müziğine ilgi duyan amatörlere ve profesyonellere yönelik keyifli bir workshop gerçekleştirecek.

Andante Klasik Müzik Dergisi Genel Sanat Yönetmeni Serhan Bali ise ‘Klasik Müzik Dinleme Kültürü’ başlıklı bir söyleşi programı gerçekleştirecek. 12 Ocak Pazar günü MSKM’de “klasik müzik nasıl dinlemeli” sorusuna yanıt arayan müzikseverler bu programa katılabilir.

İlk Konser Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası’ndan

Festival Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası’nın 3 Ocak’taki açılış konseriyle başlayacak.

Ataşehir Belediyesi’nin “Sanat Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz” Projesi kapsamında, Ataşehir’in mahallelerinde bulunan merkezlerinde müzik eğitimi alan yetenekli çocukların ve gençlerin oluşturduğu Gençlik Senfoni Orkestrası konserde Barok müzik seçkilerinden oluşan bir program hazırladı.

Mustafa Saffet Kültür Merkezi (MSKM);

A: Örnek, Şht. Cahar Dudayev Cd. No:64, 34704 Ataşehir/İstanbul
T: 0(216) 570 50 00
W: www.kultursanat.atasehir.bel.tr/mskm

Önceki İçerikNe Kadar İleri Gitmek Gerekiyorsa “Paravanlar” | K! Kültüral Performing Arts
Sonraki İçerikKanalların, bentlerin ve olukların adamı Çoban’a…
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments