Ataşehir Belediyesi’nden çocuk tiyatrolarına destek

0

Ataşehir Belediyesi, pandemi döneminde zor günler geçiren çocuk tiyatrolarına destek verebilmek ve evlerinde olan çocukların eğitimlerine katkıda bulunmak için yeni bir projeye imza atıyor.

Ataşehir Belediyesi yeni projesiyle her hafta başka bir çocuk tiyatro topluluğunu “Puki Parkta” isimli programında konuk ediyor ve eğlendirirken öğreten oyunlar sahneye koyuyor. Anaokulu müfredatına uygun hazırlanan, eğlendiriciliğinin yanında öğretici ve eğitici olacak olan çocuk programında tiyatro gruplarına “Puki” isimli kukla eşlik edecek.

Puki, bir parkta ve kendi evinde yaşayan sevimli bir kukla. Her bölümde farklı bir çocuk tiyatro topluluğunu konuk edecek olan Puki yeni arkadaşlarıyla oyun oynarken öğretecek ve çocukların kahramanı olacak.

Ataşehir Belediyesi’nin uzman pedagoglarının ve eğitimcilerinin desteği ile hazırlanan “Puki Parkta” programında; Puki öğrenirken öğretecek, eğlenirken de eğlendirecek.  Programın yönetmen koltuğunda Ataşehir Belediyesi tiyatro yönetmenleri A. Ercan Tulunay ve Muharrem Uğurlu oturuyor. Sevimli kukla Puki’ye sesiyle Simge Beşiz Özkal can veriyor. Proje, farklı disiplinlerden birçok uzmanı da bir araya getirmiş. Ekipte uzman pedagog ve psikologların yanı sıra müzisyenler ve tiyatrocular da yer alıyor.

3-6 yaş anaokulu müfredatına uygun hazırlanmış konular çerçevesinde Puki her hafta farklı bir çocuk tiyatro gurubundan konuğuyla çevresini keşfetmeye ve yeni şeyler öğrenmeye çalışacak. Her programın içeriği konuk olacak tiyatro grubu tarafından hazırlanacak. Böylelikle pandemi sürecinde zor günler geçiren çocuk tiyatrolarına da bütçesel anlamda bir destek sağlanmış olacak.

Ben kimim, benim bedensel özelliklerim nedir, renkler ve tonları, geometrik şekiller, kenar ve köşe kavramları, sağlıklı beslenme, konum bilgileri, boyutlar, temizlik kavramı gibi çeşitli konularda konuklarına sorular yöneltip oyunlar oynayarak sorularına cevap arayacak Puki’ye bu yolculuğunda eşlik etmek isteyenler her hafta Pazar sabahı saat 10.00’da “Youtube Ataşehir Kültür” kanalından Puki’yi izleyebilecekler.

Puki Parkta programının ilk yayını 27 Aralık Pazar günü YouTube’da yayınlandı. İlk yayının konukları Tiyatro Pan ve Fabrika Sanat tiyatro grupları oldu. Ataşehirli çocukların Puki’yi çok seveceğine, oyunlarında ona eşlik etmekten büyük keyif alacağına inanıyoruz.

Önceki İçerikNina Furtado ve Kublai Kapsalis’den LP coverı: “Lost On You”
Sonraki İçerikHEND’le özgürlüğün “Kaygan Yol”u
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments