Balamir Nazlıca’nın ilk solo ve Indie Pop EP’si: “Up&High”

0

Soaked’un baş şarkı yazar ve şarkıcısı Balamir Nazlıca’nın 4 yıllık aradan sonra yaş alan ancak genç kalmaya niyetli EP’si Up & High yayında.

Heidegger’den ödünç aldığı Unconcelament ismiyle ürettiği video serisinin arka planını besleyen ve aynı ismi taşıyan sountrack albümünden sonra üretim heyecanı Up & High ile yükselerek devam ediyor. Karanlık ve bir o kadar da rengarenk Synth’ler önderliğinde yolculuk eden Indie Pop EP’nin prodüktörlüğünü Yüzyüzeyken Konuşuruz ve Mabel Matiz albümlerinden aşina olduğumuz Emre Nişancı üstlendi. Selin Sümpültepe ve Cihan Mürtezoğlu’nun katkılarıyla şahlanan ve bir yılda tamamlanan EP’nin kayıtları Hollanda’da yer alan Propelling Mastering tarafından gerçekleştirildi. Piyano ve enstrümanların farklı stüdyolarda canlı kaydedildiği EP’deki, 5 ayrı prodüksiyon ve 19 yıllık bir üretim sürecine yayılan We Are Lovers’ı dinlerken zamanda yolculuk yapmak mümkün.

Soaked ‘un temellerinden biri olan İngilizce üretim ve evrensel iletişim kaygısı Up & High’da hayat bulmaya devam ediyor. Aşk, ölüm ve hayata tanıklık eden EP, Balamir Nazlıca’nın bir numaralı filozofu Nietzche’den taşıdığı gizli alıntılarla sözler arası keşiflere olanak tanıyor. EP’nin tümüne yayılan ve farklı opsiyonlar sonunda vücut bulan Outrolar şarkıların vedasını anlamlı kılıyor. Hikaye anlatmayı hayatta kalmayla ayrıştırmayan Balamir, yakın zamanda yayınlanması planlanan Up & High video görselleri için kafa yormaya devam ediyor.

Önceki İçerikArtık bilgisayarların Rubik küplerini bir dakikanın altında çözebilen bir algoritması var
Sonraki İçerikYaz tatilinde okuduğunuz kitapları hep hatırlamak için
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments