Banu Kanıbelli’den yeni şarkı: “Şarkılara Mektuplar” Hayat Eve Sığar mı?

0

“Hayat Eve Sığar mı?” müzisyen Banu Kanıbelli’nin sözlerini bir mektuptan derleyerek yaptığı ve pandemi boyunca yaşadığımız ortak duygu ve deneyimleri mektuplara ve mektupları şarkılara dönüştürmeyi amaçlayan “Şarkılara Mektuplar” projesinin ilk şarkısı. Diğer taraftan, yazılacak yeni mektuplara bir davet.

“Şarkılara Mektuplar” sözün, mektuplaşmanın ve müziğin iyileştirici, birleştirici ve dönüştürücü gücüne inanan bir paylaşım ve açık üretim alanı.  Müzisyen Banu Kanıbelli ve yazar Eylem Ejder tarafından yürütülüyor. Mektupları, projeye gönül veren şarkı yazarları ile buluşturuyor. Biriken duygularımız, oluşan farkındalıklarımız, hayallerimiz, kayıplarımız ve yaşama sevincimiz, kısaca tüm ‘arzuhal’lerimizle mektuplara yazılalım, yazının ve ezginin göğünde dilden kulağa uzanarak şarkılara dönüşelim istiyor. “Şarkılara Mektuplar”a, letterstosongs.com adresinden ve Banu Kanıbelli’nin Açık Radyo’da hazırlayıp sunduğu “Sahibine Şarkılar” programı üzerinden izlemek ve ulaşmak mümkün.

Bu şarkının sözleri Eylem Ejder’in Mimesis Dergi’de yazdığı bir mektuptan adapte edilmiş. Bajar ve Kam gruplarından tanıdığımız besteci, gitarist, prodüktör ve eğitmen Cansun Küçüktürk şarkının düzenlemesinde Banu Kanıbelli ile birlikte çalışmış ve projenin kayıt, mix ve mastering süreçlerini üstlenmiş.

“Hayat Eve Sığar mı?”, Ada Müzik etiketiyle 21 Ağustos tarihinde dijital platformlarda yerini aldı.

Önceki İçerikNancy Atakan’ın “Geleceği Hatırlamak” sergisi
Sonraki İçerikDünyaca ünlü, ödüllü spiritüel ressam Rassouli’nin çizimleriyle “Işık Yağmuru Rehberlik Kartları”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments